Zwycięstwo Błękitnych Stargard w meczu o sześć punktów

II LIGA PIŁKARSKA. Stargardzianie pokonali przed własną publicznością Polonię Bytom 3:1. Dzięki zwycięstwu wrócili na bezpieczne ósme miejsce.
Było to bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli. Błękitni i Polonia przed tą kolejką miały dokładnie taki sam dorobek punktowy. Na boisku walki i podbramkowych spięć nie brakowało, ale po ostatnim gwizdku to gospodarze znaleźli się o maleńki krok bliżej utrzymania.

Podopiecznym Krzysztofa Kapuścińskiego udało się w końcu odczarować stadion przy ul. Ceglanej. Przed własną publicznością nie potrafili wygrać w siedmiu ligowych meczach z rzędu. W sobotę wyszli na boisko mocno zmobilizowani i bardzo szybko wyprowadzili pierwszy cios. Po ładnym uderzeniu Rafała Gutowskiego prowadzili już od 4. min. Goście wyrównali, ale na przerwę stargardzianie schodzili, prowadząc 2:1. W 41. min rzut karny po zagraniu ręką Kamila Walesy wykorzystał Michał Magnuski. Była to 14. bramka najlepszego snajpera Błękitnych.

Po zmianie stron powtórzył się scenariusz z początku meczu. Tym razem wystarczyły zaledwie dwie minuty, by Mirosław Kuczera musiał wyciągać piłkę z siatki. Na listę strzelców wpisał się bardzo aktywny tego dnia Robert Gajda. Napastnik stargardzian zmarnował wcześniej dwie dobre sytuacje, ale tym razem pewnie wykorzystał dośrodkowanie Gutowskiego. Później obie drużyny miały jeszcze swoje sytuacje, ale bramkarze byli na posterunku.

Za tydzień Błękitnych czeka kolejny bardzo ważny mecz z sąsiadem w tabeli. Na wyjeździe zagrają z MKS Kluczbork.

Błękitni Stargard - Polonia Bytom 3:1 (2:1)

Bramki. Błękitni Gutowski (4.), Magnuski (41. - rzut karny), Gajda (47.). Polonia: Radkiewicz (13.)

Błękitni: Ufnal - Wojtasiak, Pustelnik, Liśkiewicz, Wawszczyk Ż, Więcek, Poczobut, Fadecki, Gutowski Ż (80. Zdunek), Gajda (72. Flis), Magnuski Ż (90. Kosakiewicz).

Polonia: Kuczera - Zalewski Ż, Ondras, Laskowski, Radkiewicz, Walesa (46. Banaś), Czupryna (71. Mróz), Barcik, Płókarz (46. Trznadel), Białkowski, Cempa.

Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).