Koniec marzeń szczypiornistów Pogoni o medalach [ZDJĘCIA]

W decydującym o awansie do półfinałów trzecim meczu Gaz-System Pogoń Szczecin uległ przed własną publicznością Azotom Puławy 23:30.
Pogoń wysoko wygrała w pierwszym meczu u siebie (35:24), ale w drugim starciu rozegranym w Puławach nie zdołała przypieczętować awansu. Po dogrywce i 70 minutach walki przegrała 30:32. Rywalizacja wróciła więc w środę do Szczecina.

Puławianie w ostatnich miesiącach trzykrotnie wyjeżdżali z hali przy ulicy Twardowskiego ze smutnymi minami i z dużym bagażem straconych bramek. W środę role odwróciły się o 180 stopni. W najważniejszym spotkaniu, decydującym o awansie do najlepszej czwórki w Polsce, to Azoty dominowały na parkiecie i wysoko wygrały.

Marzenia szczecinian o półfinale przekreślił Vilius Rasimas. Brodacz z Litwy zupełnie zamknął gospodarzom drogę do bramki Azotów. Bronił jak w transie, zwłaszcza w drugiej połowie, gdy kilkakrotnie wygrywał pojedynki sam na sam ze szczypiornistami Pogoni. W pierwszym kwadransie po zmianie stron skapitulował tylko trzy razy. Dzięki jego skutecznym interwencjom puławianie prowadzili wtedy już dziewięcioma bramkami (14:23). Do końca meczu mogli grać z dużą swobodą, a szczecinianie chyba przestali już wierzyć, że mogą odmienić losy rywalizacji.

O sile ofensywnej gości stanowili rozgrywający Piotr Masłowski i dynamiczny czeski skrzydłowy Jan Sobol. W Pogoni na swoim dobrym poziomie zagrał tylko Wojciech Zydroń (11 bramek, bezbłędny przy rzutach karnych). Reszta raziła nieskutecznością. Brakowało też twardej i aktywnej gry w obronie, którą Pogoń zaskoczyła rywali w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym.

Szczecinianom pozostanie w tym sezonie walka o miejsca 5.-8. Ich najbliższym rywalem będzie MMTS Kwidzyn. Pierwszy mecz rozegrają już w niedzielę na wyjeździe. Azoty w półfinale mistrzostw Polski zmierzą się z drużyną Vive Targów Kielce.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Azoty Puławy 23:30 (11:15)

Pogoń: Stojković, Matkowski - Zydroń 11, Zaremba 3, Wardziński 3, Konitz 2, Bruna 1, Jedziniak 1, Krupa 1, Gierak 1, Marković 0, Walczak 0.

Azoty: Stęczniewski, Rasimas, Bogdanow - Masłowski 7, Sobol 6, Krajewski 5, Przybylski 3, Tarabochia 3, Ćwikliński 2, Babicz 2, Skrabania 1, Łyżwa 1, Kus, Tylutki, Grzelak.