Szczecińscy pływacy zdominowali styl motylkowy i dowolny [ZDJĘCIA]

W weekend na basenie Floating Arena czołówka polskich pływaków rywalizowała w zawodach Grand Prix Puchar Polski. To pierwsza poważniejsza impreza od czasu mistrzostw Europy na krótkim basenie, które zostały rozegrane w Szczecinie w grudniu 2011 roku.
Największą gwiazdą zawodów był Radosław Kawęcki. Nasz mistrz świata i Europy nie zawiódł. Wygrał na wszystkich trzech dystansach w swoim koronnym stylu grzbietowym. W rywalizacji sprinterek nie miała sobie równych Aleksandra Urbańczyk (medalistka MŚ i ME), która pokonała rywalki w wyścigach na 50 metrów stylem dowolnym, motylkowym i grzbietowym.

Najwszechstronniejszą zawodniczką była jednak Alicja Tchórz. Aż sześć razy stawała na najwyższym podium, triumfując w trzech różnych stylach (na 100 i 200 dowolnym, 100 i 200 grzbietowym oraz 200 i 400 zmiennym). Najbardziej wartościowy wynik zawodów uzyskał na 50 metrów żabką Dawid Szulich (28.14).

Świetnie spisali się pływacy MKP. Przed własną publicznością wystąpili wszyscy najlepsi zawodnicy szczecińskiego klubu, poza trenującym w Stanach Zjednoczonych Mateuszem Sawrymowiczem. Oskar Krupecki wygrał wszystkie wyścigi stylem motylkowym. A podopieczni Mirosława Drozda po raz kolejny udowodnili, że dominują w Polsce na dłuższych dystansach kraulem. Marcin Kaczmarski, Paweł Furtek, Filip Zaborowski i Dawid Zieliński zajęli w różnych konfiguracjach wszystkie miejsca na podium w rywalizacji od 200 do 800 metrów dowolnym. W stylu klasycznym najlepsza była Paulina Zachoszcz.