Marcie Pihan-Kuleszy do medalu zabrakło 0,1 punktu

Gimnastyczka Kusego Szczecin otarła się o podium Mistrzostw Europy w Sofii. W ćwiczeniach wolnych zajęła 4. miejsce z minimalną stratą do brązowej medalistki.
Pihan-Kulesza za swój występ otrzymała notę 14,400. Zabrakło jej zaledwie jednej dziesiątej punktu, by po raz pierwszy w karierze zdobyć medal wielkiej imprezy. Na trzecim miejscu uplasowała się Szwajcarka Giulia Steingruber. Złotymi krążkami podzieliły się Vanessa Ferrari z Włoch i Larisa Iordache z Rumunii (po 14,800).

Szczecinianka w niedzielę walczyła jeszcze w finale na równoważni. Rywalizację zakończyła na 6. lokacie. Wygrała Rosjanka Maria Kharenkova.

Wcześniej Pihan-Kulesza wraz z koleżankami uplasowała się na 10. miejscu w rywalizacji drużynowej. Dzięki temu Polki zapewniły sobie udział w przyszłorocznych Igrzyskach Europejskich w Baku.