Trwają rozmowy w sprawie hali. Gdzie w przyszłym sezonie będzie grał Chemik?

- Jesteśmy klubem z Polic, mamy to w swojej nazwie i tam mieści się nasza siedziba. Nie mamy zamiaru tego zmieniać - deklaruje Joanna Żurowska, prezes klubu. Siatkarki Chemika swoje spotkania w przyszłym sezonie chcą jednak rozgrywać w nowej hali w Szczecinie.
W nadchodzącym sezonie oprócz rozgrywek na podwórku krajowym drużynę Giuseppe Cuccariniego czekają także występy w Lidze Mistrzyń. O ile hala w Policach pozwala na rozgrywanie meczów ekstraklasy czy Pucharu Polski, to na grę w tych prestiżowych rozgrywkach jest już za mała.

- Nie chodzi o liczbę miejsc na trybunach, a o wymiary. Ta hala jest zdecydowanie za wąska i dlatego mecze w Lidze Mistrzyń będziemy musieli rozgrywać w innym miejscu - wyjaśnia Żurowska.

Wszystko wskazuje na to, że uda się osiągnąć niezbędne porozumienie i policzanki będą mogły korzystać w przyszłym sezonie z obiektu, który powstaje przy ulicy Szafera w Szczecinie. Mimo wszystko do krajowych rozgrywek zostaną zgłoszone obie hale, ta policka na wszelki wypadek.

- Chcielibyśmy rozgrywać mecze w Szczecinie, ale może zdarzyć się przecież tak, że nastąpi konflikt terminów, a w hali widowiskowo-sportowej będzie miała wówczas miejsce jakaś inna duża impreza. Chcemy się ubezpieczyć na taką ewentualność i dlatego sala w Policach również zostanie zgłoszona do gry.

W klubie zdecydowanie chcą jednak uniknąć sytuacji, w której drużyna trenowałaby w innej hali niż ta, w której później ma rozgrywać mecze. - To byłoby absurdalne. Atut własnego boiska jest bardzo ważny i dlatego nie wyobrażam sobie sytuacji, w której trenujemy na terenie jednego obiektu, a mecze rozgrywamy gdzieś indziej - dodaje Żurowska.

- Okres przygotowawczy zaczniemy jednak w naszej starej hali, ponieważ w tym czasie nowy obiekt nie będzie jeszcze oddany do użytku. Nic nie jest jeszcze oficjalnie podpisane, ale rozmowy przebiegają w bardzo życzliwej atmosferze i wygląda na to, że uda nam się dojść do porozumienia i w przyszłym sezonie będzie można zobaczyć drużynę Chemika także w Szczecinie - kończy prezes polickiego klubu.