Błękitni w efektownym stylu przypieczętowali utrzymanie

II LIGA PIŁKARSKA. Stargardzianie przed własną publicznością rozgromili Wartę Poznań 4:0. Do rozegrania pozostała jeszcze jedna kolejka, ale Błękitni zapewnili już sobie drugoligowy byt.
Gospodarze byli w niedzielę drużyną dużo bardziej zdeterminowaną. Od pierwszych minut zdominowali rywali i do przerwy prowadzili 3:0. Po zmianie stron dołożyli jeszcze jedną bramkę.

Dzięki zwycięstwu są już bezpieczni. Zajmują 5. miejsce w tabeli i mają pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Oznacza to, że w ostatnim spotkaniu sezonu, na wyjeździe z Gryfem Wejherowo, będą mogli skupić się na dogrywaniu dokładnych piłek do Michała Magnuskiego. Snajper Błękitnych ma na koncie 17 bramek i w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców grupy zachodniej II ligi ustępuje tylko Wojciechowi Okińczycowi z UKP Zielona Góra (19 goli).

Dla beniaminka ze Stargardu utrzymanie jest dużym sukcesem. Ze względu na reformę rozgrywek spada bowiem aż 10 drużyn.

Błękitni Stargard - Warta Poznań 4:0 (3:0)

Bramki: Fadecki (12.), Gajda (22. - rzut karny), Magnuski (40.), Wojtasiak (62.).

Błękitni: Ufnal - Wojtasiak (89. Jasitczak), Pustelnik, Liśkiewicz Ż, Wawszczyk, Flis, Poczobut, Fadecki, Gutowski (73. Zdunek), Gajda (68. Inczewski), Magnuski (78. Więcek).

Warta: Beser - Marciniak, Ł. Jasiński, Wichtowski (53. Onsorge), D. Jasiński, Nowak (81. Chromiński), Scherfchen (46. Pogonowski Ż), Ngamayama Ż, Goliński, Ciarkowski - Piceluk (46. Spławski).

Sędziował: Jacek Kikolski (Płock).