Co można robić na plaży? Grać w piłkę ręczną

Po futbolu i siatkówce coraz więcej młodzieży garnie się do gry w tzw. beachhandball (plażową piłkę ręczną). Dowód? Frekwencja na mistrzostwach Polski młodzików i juniorów.
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski już od piątku na plaży miejskiej kąpieliska Dąbie. Wystartują 53 zespoły.

- To rekord naszej imprezy - podkreśla Damian Jurkiewicz, jeden z organizatorów imprezy. - Na początku to my zachęcaliśmy młodzież do tej dyscypliny, teraz - po raz pierwszy w historii - zamknęliśmy listę uczestników miesiąc temu. Chętnych było więcej.

Już po terminie zgłoszeń akces zgłosiło kilka ekip z prężnie funkcjonujących ośrodków szczypiorniaka, ale tym razem organizatorzy nie zdecydowali się na modyfikację harmonogramu gier. Na dwóch boiskach i tak będzie sporo walki od rana do wieczora (w piątek i sobotę, w niedzielę finały od rana do 13).

Turniej zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych - młodzik, junior młodszy i junior starszy. Osobno będą grały dziewczyny, osobno chłopcy. Najliczniej będzie reprezentowane nasze miasto.

- Większość szczecińskich drużyn związana jest z Centrum Kształcenia Sportowego lub z Kusym. Na co liczymy? Zawsze jakiś medal zostawał... - dodaje Jurkiewicz.

Organizatorem zawodów jest Zespół szkół nr 2 w Szczecinie oraz działający przy szkole Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy "Dąbie".