Wilki Morskie podpisały kolejne kontrakty, ale polują na gwiazdę

KOSZYKÓWKA. Umowy ze szczecińskim klubem podpisali miejscowi gracze - Maciej Majcherek i Karol Pytyś.
Trener Krzysztof Koziorowicz z asystentami kończy kompletowanie polskiego składu drużyny. Dobierani są zawodnicy, którzy poradzą sobie z wymogami ekstraklasy. King Wilki Morskie Szczecin w elicie zagrają, bo wykupią tzw. dziką kartę.

W pierwszej kolejności umowy przedłużyli Marcin Flieger, Zbigniew Białek, a umową związał się Paweł Kikowski, który ostatnio reprezentował Śląsk Wrocław.

Teraz przyszedł czas na szczecińskich zawodników, co było jednym z wymogów, by miasto ściśle współpracowało z klubem. Umowy podpisali dobrze znani z występów w AZS Radex - Maciej Majcherek (ostatni sezon spędził w Wilkach) i Karol Pytyś. Zatrudnienie tego drugiego to niespodzianka. Przed rokiem - budując skład na I ligę - Wilki nie widziały go w drużynie, teraz Krzysztof Koziorowicz chce dać mu szansę. Kolejnymi graczami z kontraktami mogą być Radosław Bojko, Karol Nowacki, którzy najdłużej są związani z Wilkami Morskimi.

Prawdziwym zaskoczeniem może być jednak sprowadzenie polskiej, szczecińskiej gwiazdy. Nieoficjalnie wiemy, że Wilki próbują przekonać do powrotu do Szczecina Szymona Szewczyka. Gdyby to im się udało - Szewczyk byłby liderem zespołu na parkiecie, ale i promocyjną twarzą klubu. Ktoś taki pilnie jest potrzebny przed powrotem zespołu do elity.

- Chcielibyśmy, ale obawiam się, że na tę chwilę to zawodnik ze zbyt wysokiej półki dla nas - ostrożnie mówi Krzysztof Koziorowicz. - O naszych transferowych ruchach nic jednak nie będę mówił. Proszę uzbroić się w cierpliwość, wkrótce skład - polski - zostanie ogłoszony oficjalnie.

Szewczyk to wychowanek SKK Szczecin, zaczynał w tym zespole występy w ekstraklasie. Później grał w Polpharmie Starogard, Brunszwiku, Berlinie, Lublanie, lidze rosyjskiej, a pięć ostatnich sezonów spędził we Włoszech. W 2003 r. został wybrany w drafcie NBA (Milwaukee Bucks), ale skończyło się na występach w tzw. lidze letniej. Od wielu lat jest reprezentantem Polski.

Polską grupę zawodników uzupełni trójka obcokrajowców.