Flota: rozmowy z piłkarzami, decyzje wkrótce

I LIGA PIŁKARSKA. Wyspiarze już nie trenują, ale w sobotę rozegrają towarzyskie spotkanie w Witnicy.
Gierkę zorganizował tamtejszy Browar, który jest jednym ze sponsorów świnoujskiego klubu. Nabiera on większego znaczenia, bo szkoleniowcy Floty będą sprawdzać czterech piłkarzy, którzy przyjadą na testy. Nazwisk, pozycji, klubowej przynależności działacze Floty nie zdradzają. Są w tym konsekwentni od lat.

Za to kibiców bardziej interesuje, kto ze starego składu zostanie, a komu Flota podziękuje za współpracę. Umowy skończyły się filarom zespołu - np. Markowi Niewiadzie, Radosławowi Jasińskiemu, Krzysztofowi Bodzionemu czy Sebastianowi Zalepie.

- Rozmawiamy w klubie na temat zmian, ale nic jeszcze nie możemy ogłosić - zaznacza Jarosław Dunajko, dyrektor Floty.

Kogo Kafarski chciałby jednak koniecznie zatrzymać w drużynie na nowy sezon?

- Trener przedstawił swoje propozycje i w tym kierunku są prowadzone dyskusje. Na dziś jednak bez szczegółów - zaznacza dyrektor.

Podobnie odpowiada na pytanie, z kogo zrezygnują w Świnoujściu... - Pierwsi dowiedzą się o tym sami zainteresowani - podkreśla Dunajko.

Możliwe, że Flota będzie wstrzymywać się z decyzjami personalnymi jeszcze przez kilka dni, tygodni. Zaangażowanie na transferowym rynku uzależnione jest od budżetu. Stan posiadania Floty na ciekawe wzmocnienia nie pozwala, ale klub i miasto prowadzi rozmowy z inwestorem z Portugalii, który sam zgłosił się z ofertą współpracy. Rozmowy w ostatnich dniach nabrały tempa.

A tymczasem blisko przenosin do ekstraklasowego Podbeskidzia Bielsko-Biała jest Bartosz Śpiączka. Zawodnik reprezentował Flotę przez ostatnie dwa sezony, ale nie był kluczowym graczem. Najczęściej był zmiennikiem - grywał na różnych pozycjach: od napastnika po obrońcę. Jeśli trafi do Podbeskidzia - będzie drugim Wyspiarzem, który spróbuje się stać Góralem. Ta sztuka nie powiodła się wiosną Charlesowi Nwaogu, z którym bielski klub nie zamierza już kontynuować współpracy i Nigeryjczyk szuka sobie nowego pracodawcy.