Pierwsza porażka u boku nowego partnera. Matkowski poza turniejem

TENIS. Szczecinianin, występujący w parze z reprezentantem gospodarzy Colinem Flemingiem, swój udział w imprezie na kortach londyńskiego Queen's Clubu zakończył w ćwierćfinale.
Pogromcami polsko-brytyjskiego duetu okazała się turniejowa para "numer trzy" - Kanadyjczyk Daniel Nestor i Serb Nenad Zimonjić. Spotkanie przebiegało wprawdzie dość wyrównanie, ale w każdym z setów faworyci okazywali się minimalnie lepsi i zasłużenie wygrali 6:4, 6:4.

Obie pary miały w tym meczu po cztery okazje na przełamanie, ale skuteczni byli jedynie Nestor i Zimonjić. Kanadyjsko-serbska dwójka w obu partiach jednokrotnie odbierała podanie "Matce" i jego partnerowi, samemu nie tracąc swojego serwisu ani razu.

Faworyci spisywali się też lepiej w wykorzystywaniu piłek po dobrze uplasowanym pierwszym (80 proc. - 71 proc.) oraz drugim (60 proc. - 52 proc.) podaniu, zaserwowali zdecydowanie więcej asów (9-3) i popełnili mniej podwójnych błędów (2-6).

Matkowski na czas turniejów na trawie rozstał się ze swoim stałym partnerem - Mariuszem Fyrstenbergiem. Ten też grał w Londynie, ale odpadł w I rundzie.