Błękitni Stargard wznowili treningi. Testują młodzieżowców

II LIGA PIŁKARSKA. Blisko 30 piłkarzy wzięło udział w pierwszym treningu po letniej przerwie.
Trener Krzysztof Kapuściński po ostatnim sezonie, w którym Błękitni świetną postawą zapewnili sobie miejsce w zreformowanej II lidze, rozstał się z trójką piłkarzy: Arkadiuszem Jasitczakiem (wrócił do Bałtyku Koszalin), Arkadiuszem Wojciechowskim i Konradem Jankowskim (szukają klubów). Powód?

- Potrzebujemy miejsca w kadrze na nowych młodzieżowców, bo nasi młodzi skończyli już "wiek młodzieżowca" - tłumaczył szkoleniowiec. - Nie ukrywam, że chcemy zatrudnić 4-5 piłkarzy na każda pozycję. Koncentrujemy się głównie na młodzieżowcach, ale jak się trafi dobry starszy piłkarz, to taką opcję również rozważymy.

Do Stargardu, gdzie łatwo dojechać koleją bądź samochodem, już we wtorek przyjechało kilku zawodników: Ernest Graś (Lech II Poznań), Patryk Baranowski (Arkonia Szczecin), Krzysztof Filipowicz (Chemik Police), Adrian Jaworski (Bałtyk Koszalin), Patryk Galoch, Oskar Fijałkowski i Mateusz Kosacki (wszyscy Pogoń II Szczecin). Byli też Bartosz Zagrobelski (z zespołu rezerw) i Oskar Dura (powrót z wypożyczenia do Kluczevii Stargard). Za to w środę dołączył Dawid Kwaśny, a pokazać się miał również...

- Jedno nazwisko chciałbym zatrzymać w tajemnicy, bo nie wiadomo, czy przyjedzie - mówił Kapuściński.

Zespół trenuje i będzie trenować na swoich obiektach. Od 13 do 18 lipca piłkarze przejdą tzw. obóz dochodzeniowy. A formę drużyny szkoleniowiec będzie sprawdzał w sparingach. Już w sobotę mecz z pierwszoligową Flotą Świnoujście (godz. 12, stadion przy Ceglanej), a tydzień później z Pogonią Szczecin. Później stargardzianie zagrają jeszcze sparingowo z Gwardią Koszalin i Stilonem Gorzów oraz wystąpią w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski z Małapanewem w Ozimku.

Początek nowego sezonu II ligi - 2 sierpnia. W 1. kolejce stargardzianie zagrają z Górnikiem w Wałbrzychu.