Pogoń Baltica do Finlandii, AZS Energa do Turcji

Nie na obozy, nie na przedsezonowe sparingi, ale na mecze III rundy europejskich rozgrywek Challenge Cup. Rozlosowano pary tej fazy zmagań.
Challenge Cup to rozgrywki najmniej prestiżowe, ale dobre do przetarcia się w Europie. Koszalinianki już kilka razy grały w tych zmaganiach, ostatnio dotarły nawet do ćwierćfinału, w którym przegrały w dwumeczu z czeskim Banikiem Mosty. W sezonie 2014/15 apetyty są podobne, choć teraz koszaliński klub przechodzi kryzys organizacyjny (długi), ale do rywalizacji ligowej na pewno przystąpi.

Akademiczki w III rundzie zagrają z tureckim Ardesenem GSK. Jeśli wziąć pod uwagę sukcesy reprezentacji obu państw, to Polki powinny zapewnić sobie awans.

W Europie zadebiutuje za to Pogoń Baltica Szczecin.

- Po rozmowach z naszymi sponsorami i miastem doszliśmy do wniosku, że powinniśmy podołać temu wyzwaniu - mówił kilka dni temu Przemysław Mańkowski, prezes klubu.

Szczecinianki trafiły na fiński zespół HIFK. I tak jak w przypadku koszalinianek - nasz zespół powinien pokusić się o udany debiut - fińska piłka ręczna jest mało znana w Europie.

- Losowanie jak najbardziej możemy uznać za dobre. Przede wszystkim jest to europejski zespół, dosyć blisko od Szczecina - skomentował Mańkowski.