Pogoń Baltica pod presją: reprezentantki kontuzjowane, transfer z Serbii

PIŁKA RĘCZNA. Szczeciński zespół zakończył zgrupowanie w Wałczu. Wraca bez kontuzji i z nową zawodniczką.
- Obóz przebiegał spokojnie, nie było kontuzji, wszystko w porządku - krótko i konkretnie ocenia Adrian Struzik, trener PB.

Szkoleniowiec sprawdzał testowaną 25-letnią zawodniczkę z Serbii - Jovanę Petrovic. Wydał pozytywną opinię.

- Ledwie tydzień czasu z nami trenowała, więc trudno o głębszą analizę, ale jest leworęczna, silna fizycznie, nie boi się ciężkiej pracy i wydaje mi się, że jest dobra w obronie - mówi szkoleniowiec.

Czy to koniec wzmocnień?

- Jeśli pojawi się ciekawa oferta, to... Ale nie ma w klubie koncertu życzeń, pracujemy w ramach określonego budżetu - odpowiada Struzik.

Czy Petrovic wzmocni Pogoń, zadecydują najbliższe dni.

- Chcemy ją zatrudnić i sama zawodniczka deklaruje taką wolę. Jedzie teraz do ojczyzny pozałatwiać sprawy formalne, także w dotychczasowym klubie. O szczegółach finansowych nie mogę rozmawiać, powiem jedynie, że na ten transfer jesteśmy zdecydowani. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodni wszelkie związane z tym kwestie zostaną dopięte - mówi Przemysław Mańkowski, prezes PB Szczecin.

Wzmocnienie Petrovic poprawiłoby sytuację kadrową zespołu. Na papierze kadra PB wygląda ciekawie, ale w rzeczywistości dwie doświadczone szczypiornistki - Małgorzata Stasiak (obecna kadrowiczka) i Lucyna Wilamowska (była reprezentantka) mają kłopoty zdrowotne: Stasiak z barkiem, Wilamowska z kontuzjowanym przed rokiem kolanem (przez kontuzję straciła ostatni sezon).

- Mam nadzieję, że Gosia wróci do treningów we wrześniu, a Lucyna w sierpniu. W jej przypadku był to zabieg kosmetyczny. Wszystko jednak zależy od szybkości rehabilitacji. Przyspieszać nie będziemy - zaznacza Adrian Struzik.

Początek ligowego sezonu na początku września, ale już od sierpnia drużyna ma rozpocząć serię sparingów. W drugi weekend sierpnia PB będzie organizatorem silnie obsadzonego turnieju międzynarodowego. Możliwe, że odbędzie się na nowej hali - Arenie Szczecin.