Błękitni Stargard - jeszcze raz chcieliby być rewelacją II ligi piłkarskiej

- Będzie nam dużo trudniej. Teraz wszyscy nas znają i już nie będą nas lekceważyć - uważa trener Krzysztof Kapuściński.
Stargardzianie już w piątek (o 17) zainaugurują swój sezon w II lidze. Pierwszym rywalem będzie Górnik Wałbrzych.

- W środę mieliśmy długą rozmowę w szatni, by absolutnie nie tracić koncentracji przed wyjazdem do Wałbrzycha. Wszyscy wiemy, że dobrze wyglądaliśmy w sparingach, ale to nie zawsze przekłada się na ligowe mecze. Bez walki o każdy metr boiska, bez zaangażowania od pierwszej do ostatniej minuty nie osiągniemy dobrego wyniku - uważa szkoleniowiec Błękitnych.

W poprzednim sezonie jego podopieczni dwukrotnie pokonali Górnika. Na inaugurację sezonu w Stargardzie - 3:0, a później w rewanżu 4:1.

- W pierwszym meczu byliśmy dla wszystkich dużą niewiadomą, uważam, że Górnik nas zlekceważył. W rewanżu było podobnie. Wałbrzyszanie notowali świetną serię. Gdyby nas pokonali, mogliby wskoczyć na 1. miejsce w tabeli. I chyba za mocno uwierzyli, że skutecznie się zrewanżują. A nam mecz wyszedł - podkreśla Krzysztof Kapuściński. - Teraz już wszyscy nas znają i nie będą nas lekceważyć. Generalnie będzie nam trudniej niż w poprzednim sezonie, ale zamierzamy walczyć o dobrą pozycję.

Dwa miesiące temu Błękitni zakończyli sezon na rewelacyjnym 4. miejscu. Mało kto się tego spodziewał. Zespół zdołał utrzymać się w zreformowanej II lidze (z dwóch grup powstała jedna - z założenia silniejsza). Jak będzie teraz? Nikt nie miałby nic przeciwko powtórce.

Kadra Błękitnych niewiele się zmieniła. Odeszło kilku piłkarzy, którzy nie odgrywali najważniejszych ról. Drużynę uzupełniła młodzież, bo pamiętajmy, że każdy z ligowców musi w II lidze wystawiać do gry młodych zawodników. W Stargardzie posiłkowano się zawodnikami z Pogoni i regionu.

Błękitni Stargard - jesień 2014

Bramkarze: Marek Ufnal (1977), Andrzej Budnik (1992), Krzysztof Wasikowski (1995).

Obrońcy: Łukasz Kosakiewicz (1990), Patryk Kurant (1991), Maciej Liśkiewicz (1992), Sebastian Murawski (1994), Tomasz Pustelnik (1983), Ariel Wawszczyk (1991), Piotr Wojtasiak (1993).

Pomocnicy: Patryk Baranowski (1991), Paweł Duda (1991), Oskar Fijałkowski (1994), Bartosz Flis (1991), Rafał Gutowski (1993), Jarosław Piskorz (1975), Bartłomiej Poczobut (1993), Maciej Więcek (1982), Bartłomiej Zdunek (1986), Ernest Graś (1994), Wojciech Fadecki (1993).

Napastnicy: Robert Gajda (1978), Sebastian Inczewski (1990), Michał Magnuski (1987), Krzysztof Filipowicz (1994).

Sztab szkoleniowy: Krzysztof Kapuściński (I trener), Jarosław Piskorz (II trener), Marcin Sawczak (kierownik drużyny).

Przybyli: Patryk Baranowski (Arkonia Szczecin), Oskar Fijałkowski (Pogoń II Szczecin), Sebastian Murawski (Pogoń II Szczecin), Ernest Graś (Lech II Poznań), Krzysztof Filipowicz (Chemik Police). Odeszło 3 piłkarzy.