Wielki sukces szczecinianina na tenisowych mistrzostwach Polski. Wrócił z trzema medalami

Rafał Teurer z Akademii Tenisowej Promasters Szczecin wywalczył w Gliwicach trzy krążki - każdy z innego kruszcu.
Co ciekawe, najcenniejszym trofeum 27-latka wydaje się być ten teoretycznie najmniej wartościowy medal, czyli brąz. Teurer zdobył go w zawodach singla mężczyzn, co jest jego największym dotychczasowym sukcesem w karierze. W drodze do półfinału (gdzie po walce przegrał z Igorem Bujdo, późniejszym triumfatorem rozgrywek) reprezentant AT Promasters wyeliminował między innymi Kamila Gajewskiego, rozstawionego z numerem siódmym.

Teurerowi jeszcze lepiej poszło w grze podwójnej mężczyzn. Dzięki zwycięstwu nad parą numer jeden - Piotrem Gadomskim i Maciejem Smołą z AZS-u Poznań - 27-latek, wraz ze swoim partnerem Piotrem Barańskim, dotarł aż do finału tej części imprezy. Tam lepsi okazali się Mikołaj Jędruszczak z Torunia i Wojciech Lutkowski z Warszawy.

Krążek z najcenniejszego kruszcu Teurer wywalczył dopiero podczas rozgrywek miksta. W turnieju par mieszanych, gdzie występował u boku Weroniki Domagały z Radomia, zawodnik ze Szczecina znów pokonał faworyzowaną parę z AZS-u Poznań (Katarzynę Kawę i Piotra Gadomskiego) i sięgnął po złoto.

Do rywalizacji o medale 88. mistrzostw Polski tradycyjnie już nie przystąpiła czołówka krajowych tenisistów, która skupia się na rywalizacji o rankingowe punkty w turniejach w różnych zakątkach świata.

Wyniki decydujących meczów:

1/2 finału singla: Rafał Teurer 4:6, 4:6 Igor Bujdo

Finał gry podwójnej mężczyzn: Rafał Teurer/Piotr Barański 3:6, 2:6 Mikołaj Jędruszczak/Wojciech Lutkowski

Finał miksta: Weronika Domagała/Rafał Teurer 6:4, 7:5 Katarzyna Kawa/Piotr Gadomski