Szczecińskie Wilki już trenują. W mocniejszym składzie

W poniedziałek koszykarze King Wilków Morskich Szczecin rozpoczęli przygotowania do premierowego sezonu na parkietach Tauron Basket Ligi. Na wypracowanie odpowiedniej formy mają dwa miesiące.
Na pierwszych zajęciach beniaminka ekstraklasy pojawiło się 9 z 14 zakontraktowanych zawodników i trenujący gościnnie Konrad Koziorowicz. Zbigniew Białek, Marcin Sroka oraz Amerykanie J.J. Mann, Omar Samhan i Trevor Releford dołączą do zespołu w poniedziałek 11 sierpnia. Wilki wyjadą wtedy na tygodniowe zgrupowanie do Pobierowa.

Z nowych zawodników z drużyną ćwiczą już Paweł Kikowski, Hubert Mazur, Karol Pytyś i Witalij Kowalenko. Trenują pod okiem Krzysztofa Koziorowicza i debiutującego w roli asystenta szkoleniowca Łukasza Bieli. Na razie zajęcia odbywają się w sali SDS (a także w plenerze), ale po powrocie z obozu Wilki przeniosą się do nowej hali, w której rozgrywać będą mecze ligowe.

Inaugurację TBL zaplanowano na 4 października. Szczecinianie rozpoczną sezon na wyjeździe. Pierwsze spotkanie na własnym parkiecie tydzień później. Dokładny terminarz nie został jeszcze ustalony i na razie nie wiadomo z kim Wilki zmierzą się w pierwszych meczach.

Wcześniej (12-14 września) podopiecznych trenera Koziorowicza można będzie zobaczyć w Szczecinie podczas towarzyskiego Turnieju im. Romana Wysockiego. Ich rywalami mają być Polpharma Starogard Gdański, AZS Koszalin i Spójnia Stargard.