Szczypiornistki Pogoni zagrają o 5. miejsce

Pogoń Baltica poniosła drugą porażkę podczas turnieju Baltica Summer Cup rozgrywanego w nowej Szczecin Arenie. Z Vistalem Gdynia przegrała 19:23.
Pierwsza połowa była wyrównana do 25. minuty. W końcówce trzybramkową przewagę wypracował Vistal i po zmianie stron konsekwentnie ją utrzymywał. Duża w tym zasługa skutecznej Iwony Niedźwiedź (9 bramek), którą dzielnie wspomagała na skrzydle Katarzyna Janiszewska (6). W szeregach Pogoni znów najskuteczniejsza była 18-letnia rozgrywająca Aleksandra Zimny (6 trafień).

Szczecinianki dzień wcześniej przegrały z Team Esbjerg (22:36), więc jest już przesądzone, że zajmą ostatnie miejsce w grupie A. W niedzielę o godzinie 10 pozostanie im walka o 5. miejsce w turnieju. Esbjerg i Vistal w sobotę o godzinie 19 zagrają o pierwszą pozycję i awans do niedzielnego finału (godzina 14).

W grupie B Zagłębie Lubin uległo niemieckiemu VfL Oldenburg 24:27. W sobotę o godzinie 17 miedziowe zmierzą się z Byasen Trondheim, który po piątkowym zwycięstwie z niemiecką drużyną (36:29) jest liderem i ma największe szansę na awans do finału.