Błękitni wciąż na zwycięskiej ścieżce. Błysnęli skutecznością

II LIGA PIŁKARSKA. Stargardzianie kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę pewnie pokonali przed własną publicznością Wisłę Puławy 4:0.
Gospodarze nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń. Już w 9. minucie objęli prowadzenie po celnym uderzeniu głową Oskara Fijałkowskiego, który jest wypożyczony do Błękitnych z Pogoni Szczecin. Później spokojnie kontrolowali przebieg spotkania, jeszcze trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Wygrana mogła być bardziej okazała, ale rzutu karnego nie wykorzystał Michał Magnuski. Ostatnie pół godziny stargardzianie grali z przewagą jednego zawodnika, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Amerykanin Chris Edwards.

W rozgrywkach ligowych wciąż niepokonany pozostaje bramkarz Marek Ufnal. Błękitni mają na koncie komplet sześciu punktów i przy korzystnych wynikach na innych stadionach po tej kolejce mogą nawet zasiąść na fotelu lidera.

W sobotę efektowną wygraną miejscowi kibice mogli oglądać z nowej krytej trybuny, która właśnie została oddana do użytku. W środę znów zapełni się widzami, bo Błękitni w ramach I rundy Pucharu Polski podejmować będą Chojniczankę Chojnice. W lidze, w sobotę 16 sierpnia, zagrają na wyjeździe z MKS Kluczbork.

Błękitni Stargard - Wisła Puławy 4:0 (2:0)

Bramki: Fijałkowski (9.), Liśkiewicz (21.), Gajda (63. - rzut karny), Kosakiewicz (82.). Błękitni:

Ufnal - Wojtasiak, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk, Więcek (81. Kosakiewicz), Fijałkowski (85. Murawski), Flis, Fadecki (74. Zdunek), Magnuski (61 Gajda), Filipowicz.

W gorszych humorach są piłkarze Kotwicy Kołobrzeg. Do Mielca na mecz ze Stalą pojechali w osłabionym składzie, bez pięciu kontuzjowanych zawodników. Przegrali 0:1 po bramce strzelonej w 34. minucie przez Rafała Jankowskiego.

Beniaminek znad morza w dwóch kolejkach II ligi zdobył jeden punkt. Za tydzień będzie podejmować na własnym stadionie Legionovię Legionowo.

Stal Mielec - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (1:0)

Bramka: Jankowski (34.)

Kotwica: Mika - Soczyński, Poznański, Kokosiński, Strzelecki (46. Bułka), Rydzak, Świechowski (65. Bejuk), Pietras, Korczyński, Biegański (75. Ropiejko), Kugiel (85. Rak).