Husaria Szczecin drugi raz z rzędu triumfuje w PLFA 1

FUTBOL AMERYKAŃSKI. Husaria w finale ligowych rozgrywek pokonała na wyjeździe Lowlanders Białystok 27:26. Za rok szczecinianie zagrają z najlepszymi polskimi drużynami w Toplidze.
Awans mieli zapewniony już przed sobotnim meczem, ale nie zamierzali się tym zadowalać. Celem była obrona trofeum wywalczonego rok wcześniej. Wtedy też zmierzyli się w finale z Lowlanders i po zaciętym boju wygrali jednym punktem (20:19). Białostoczanie zapowiadali rewanż, ale na boisku okazało się, że znów minimalnie lepsza jest Husaria.

Goście prowadzili po pierwszej kwarcie 13 punktami, ale w drugiej Lowlanders odrobili wszystkie straty z nawiązką i było 14:13. W kolejnej odsłonie nikomu nie udało się przedrzeć przez szyki obronne rywali i losy meczu miały rozstrzygnąć się w ostatniej części.

Emocji nie brakowało, a kluczowe okazało się rozegranie przez Husarię podwyższenia. Udało się wtedy zupełnie oszukać defensywę przeciwnika i dopisać do swojego konta dwa cenne punkty (było 27:20). Później Lowlanders zdołali co prawda zdobyć sześć "oczek" za przyłożenie, ale więcej nie starczyło im już czasu. Po raz drugi przegrali ze szczecinianami w najniższych z możliwych rozmiarach.

Było to 19. zwycięstwo Husarii z rzędu. Przez dwa lata nie znalazła ona pogromcy na boiskach I ligi. Rok temu szczecinianie mimo zwycięstwa w finale nie zdecydowali się na przejście do Topligi. Teraz mają zamiar podjąć to wyzwanie. Do najwyższej klasy rozgrywkowej wrócą po pięciu latach przerwy.

Lowlanders Białystok - Husaria Szczecin 26:27 (0:13, 14:0, 0:0, 12:14)