Błękitni Stargard pokonali pierwszoligową Chojniczankę i są w 1/16 Pucharu Polski

Chojniczanka wystawiła do gry obronę ?pomorską? - złożoną z byłych piłkarzy Pogoni Szczecin i Floty Świnoujście.
Wojciech Lisowski, Błażej Radler i Przemysław Pietruszka mają za sobą dłuższe bądź krótsze przygody w Pogoni. Kieruzel kilka ostatnich sezonów spędził we Flocie. Teraz grają w Chojnicach, gdzie latem ściągnięto wielu znanych zawodników z I ligi. A trenerem jest były ligowiec - Mariusz Pawlak. Na razie zespół "nie odpalił" w lidze (dwie porażki) i szukał tak zwanego odbicia.

W Stargardzie Chojniczanka długimi fragmentami kontrolowała przebieg spotkania, ale popełniała sporo błędów, była też nieskuteczna. Błękitni (lider II ligi po 2 kolejkach) zmuszeni jednak zostali do bardziej zachowawczej gry niż zwykle, także presja wyniku nie wpłynęła pozytywnie na podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego. O ile jeszcze przed przerwą ataki gospodarzy miały swój rytm, to po przerwie ograniczyli się do kontr.

A że potrafią kontrować, pokazali 10 minut przed końcem. Rozegranie do boku, Sebastian Inczewski przymierzył z linii pola karnego i trafił w krótki róg bramki Chojniczanki. Goście natychmiast rzucili się do ataków i szybko mogli zostać skarceni przez Piotra Wojtasiaka, który jednak nie wykorzystał dobrej okazji. Na domiar złego defensor nabawił się urazu i długo był poza boiskiem.

Mecz powinien rozstrzygnąć Bartosz Flis, ale piłkarz źle wykonał jedenastkę w 88. minucie i zafundował drużynie więcej stresujących chwil w końcówce. Błękitni wytrzymali jednak napór rywali i wygrali.

W czwartek o 11.30 losowanie 1/16 finału Pucharu Polski. Błękitni mogą wylosować zespół z ekstraklasy i wtedy byliby gospodarzami spotkania.

Błękitni Stargard - Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0)

Bramka: Inczewski (80.)

Błękitni: Ufnal - Wojtasiak, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk, Kosakiewicz (68. Więcek), Flis, Baranowski, Fadecki (78. Zdunek), Gajda, Magnuski (61. Inczewski).