Nowa fala w Morzu Szczecin? Klub wciąż milczy

SIATKÓWKA. Nie jest tajemnicą, że zespół z Pomorza Zachodniego szuka nowych zawodników, którzy wzmocnią drużynę i pomogą jej się w tym sezonie utrzymać na ekstraklasowym zapleczu. Jedyną niewiadomą pozostają tylko nazwiska tych, którzy za kilka tygodni rozpoczną grę w barwach szczecińskiego klubu.
Włodarze Morza wciąż nie zdradzają nazwisk nabytków. Wiadomo już, że udało się ściągnąć z Politechniki Warszawskiej trenera Przemysława Michalczyka. Za szkoleniowcem miał ponoć podążyć Marcin Nowak - wielokrotny reprezentant Polski, który w najbliższym czasie prawdopodobnie również zamieni stolicę na Szczecin.

Portal Siatka.org dotarł jednak do informacji, którzy zawodnicy są przymierzani do gry w barwach Morza. I tak, gdyby pogłoski te znalazły z czasem potwierdzenie, do klubu mogliby dołączyć m.in. Kacper Bielicki, Paweł Maciejewicz, Maciej Kordysz, Mateusz Leszczawski, Łukasz Pietrzak i Kamil Dembiec. Siatkarze ci mają już niezbędne doświadczenie na poziomie I ligi czy ekstraklasy.

Ponadto wygląda na to, że klub przedłuży kontrakty z kilkoma obecnymi zawodnikami, którzy dobrze prezentowali się w minionych sezonach. W zespole powinni zostać przyjmujący Adam Tołoczko i Daniel Zabłocki, atakujący Jakub Makar i rozgrywający Wojciech Kwiecień.

- Nie chciałbym komentować tych rewelacji, ponieważ na razie jesteśmy dopiero na etapie prowadzenia testów - zaznacza Jacek Burda, prezes szczecińskiego klubu. - Na pierwszy ligowy mecz musimy być gotowi 27 września. To nasz jedyny punkt odniesienia. Ostateczny skład, w jakim będzie grała w tym sezonie nasza drużyna podany zostanie właśnie na początku tego miesiąca.

Kibice - czekający na konkretne informacje - muszą być cierpliwi.

- Szanujemy naszych kibiców, więc nie chcemy im w tej chwili zawracać głowy niepotrzebnymi rewelacjami. W każdym razie z przyjemnością pracujemy na tytuł najbardziej tajemniczej i mam nadzieję najsympatyczniejszej drużyny sezonu - dodaje z uśmiechem Burda.