Fatalny początek Błękitnych. Po dwóch minutach mieli już dwie bramki straty

II LIGA PIŁKARSKA. W meczu na szczycie stargardzianie przegrali na wyjeździe z MKS Kluczbork 0:5. Kotwica Kołobrzeg uległa u siebie Legionovii Legionowo 1:3.
Błękitni i MKS Kluczbork wygrali swoje pierwsze dwa mecze. W sobotę jednak zamiast wyrównanego starcia czołowych drużyn kibice zobaczyli jednostronne widowisko. Ustawiły je dwie bramki bardzo szybko strzelone przez gospodarzy. Bramkarz Marek Ufnal, zanim się obejrzał, musiał już dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki. A do ostatniego gwizdka rywale strzelili mu łącznie pięć bramek.

W dużo lepszym humorze jest jego vis-a-vis. Krystian Rudnicki w Pogoni Szczecin był trzecim bramkarzem i powędrował na wypożyczenie, by ogrywać się w Kluczborku. Radzi tu sobie świetnie. We wszystkich trzech meczach ligowych zachował czyste konto.

Błękitni szansę na zatarcie złego wrażenia będą mieli za tydzień, gdy podejmą Zagłębie Sosnowiec.

MKS Kluczbork - Błękitni Stargard 5:0 (3:0)

Bramki: Swędrowski (1.), Hober (2.), Burski (34.), Arian dwie (73. - rzut karny i 84. - rzut karny).

Błękitni: Ufnal - Wojtasiak Ż (90. Murawski), Pustelnik, Liśkiewicz, Gutowski, Więcek, Fijałkowski, Flis (61. Kosakiewicz), Fadecki, Filipowicz (59. Graś), Magnuski (69. Inczewski Ż).

Kotwica w sobotę gościła Legionovię Legionowo, a miejscowi kibice mieli nadzieję na pierwsze zwycięstwo kołobrzeżan. Zaczęło się dla nich obiecująco. Po trafieniu Patryka Skóreckiego w 23. minucie beniaminek prowadził.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Legionovia zdążyła jednak odpowiedzieć dwiema bramkami. Bardzo aktywny w drużynie gości był zwłaszcza Nigeryjczyk Samuelson Odunka, który sam bramki co prawda nie strzelił, ale robił dużo zamieszania w szeregach obronnych Kotwicy.

Kołobrzeżanie w drugiej połowie długo byli stroną przeważającą. Nie potrafili jednak wyrównać, a w 79. minucie zostali skarceni szybką kontrą. Na bramkę zamienił ją Serb Lazar Pavić.

Drużyna trenera Wiesława Bańkosza po trzech kolejkach II ligi ma jeden punkt. Za tydzień jedzie do Brzeska na spotkanie z Okocimskim.

Kotwica Kołobrzeg - Legionovia Legionowo 1:3 (1:2)

Bramki. Kotwica: Skórecki (23.). Legionovia: Kovjenić (29.), Czapa (38.), Pavić (79.)

Kotwica: Mika - Soczyński, Poznański, Szutenberg, Cebulski (73. Świechowski), Rydzak, Pietras, Mularczyk, Skórecki Ż, Biegański (61. Bejuk), Kugiel (40.Rak (82. Pikuła)).