Pływackie ME w Berlinie: Furtek i Zaborowski przepadli w eliminacjach

Wyścigami na 400 m stylem dowolnym rozpoczęły się w Berlinie mistrzostwa Europy na 50-metrowym basenie. To najważniejsza impreza tego roku dla Europejczyków.
Do eliminacji przystąpiła dwójka pływaków MKP Szczecin - Paweł Furtek i Filip Zaborowski. Obaj z małymi szansami na awans do finału, ale występ miał ich zaznajomić z basenowymi warunkami przed ich rywalizacją w eliminacjach na 1500 m. To już jutro.

Co wydarzyło się w poniedziałkowy poranek? Furtek płynął w 4. wyścigu i zajął ostatnie, 10. miejsce. Czas - 3:55,65 (trzy sekundy wolniej od rekordu życiowego). Dużo lepiej wypadł Zaborowski - w grupie teoretycznie najsilniejszych - zajął 9. miejsce, ale z czasem 3:51,40 (dwie sekundy gorzej od życiówki). By awansować do grona najlepszych, którzy wieczorem powalczą o medale, trzeba było pływać poniżej 3:50.

W eliminacjach sztafety 4x100 m kraulem mógł wystąpić Dawid Zieliński (MKP), ale ostatecznie szkoleniowcy kadry zdecydowali się postawić na mocny skład i Zieliński oglądał rywalizację kolegów z trybun. A Polacy spisali się bardzo dobrze i z 3. czasem awansowali do finału. Medal w tej konkurencji byłby sporym zaskoczeniem.