Wielkie emocje w Kołobrzegu. Kotwica wygrywa z Błękitnymi w derbach [ZDJĘCIA]

II LIGA PIŁKARSKA. Nieprawdopodobny przebieg derbowego meczu. Stargardzianie prowadzili do przerwy 3:0, ale dali sobie wbić w drugiej połowie cztery gole.
Błękitni w I połowie może nie grali wybitnie dobrze i wybitnie skutecznie, ale korzystali z fatalnych błędów defensorów i bramkarza Patryka Kamoli. W ten sposób wpadły wszystkie gole dla gości i nic nie zapowiadało, że ten mecz odwróci się o 180 stopni.

Ale w pierwszej akcji po przerwie Kotwica (Maciej Ropiejko) zdobyła pierwszego gola, a zespół jeszcze mocniej uwierzył w to, że nie wszystko stracone. I tak gospodarze grali - z wiarą. Wychodziło im sporo, a pogubieni i przestraszeni stargardzianie już do końca nie potrafili mocniej zagrozić Kotwicy.

W 75. minucie doszło do wyrównania. Piłkę zgrywał wzdłuż 5 m Krzysztof Biegański, a piłkę do siatki trącił Tomasz Pustelnik. Po wyrównaniu gospodarze nie zatrzymali się, poszli za ciosem i zostali nagrodzeni. Bramkę świata zdobył Tomasz Rydzak. Kropnął z 30 m z woleja, a piłka wpadła pod poprzeczkę bramki Marka Ufnala.

Dla Kotwicy było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a Błękitni doznali trzeciej porażki z rzędu.

Kotwica Kołobrzeg - Błękitni Stargard 4:3 (0:3)

Bramki: Kotwica: Ropiejko (46.), Rydzak dwie (60. i 80.), Pustelnik (75. - samobój). Błękitni: Fijałkowski (13.), Gutowski dwie (25. i 38.).

Kotwica: Kamola - Soczyński, Poznański, Kokosiński, Strzelecki (46. Bejuk), Pietras, Mularczyk, Świechowski (46. Biegański), Rydzak, Skórecki (73. Bułka), Ropiejko (92. Pikuła).

Błękitni: Ufnal - Wojtasiak, Murawski, Pustelnik, Wawszczyk, Poczobut (77. Baranowski), Fijałkowski, Flis, Gutowski, Więcek (63. Fadecki), Kosakiewicz (60. Gajda).