Sport.pl

Kotwica i Błękitni powalczą o kolejne punkty w II lidze piłkarskiej

Kto szybciej zapomniał o nieprawdopodobnym przebiegu spotkania derbowego w Kołobrzegu, ten lepszy wynik może osiągnąć podczas weekendu.
W środę Kotwica do przerwy przegrywała 0:3, a wygrała 4:3 z Błękitnymi Stargard. W niedzielę o 17 zespół zagra w Limanowej. Jeśli euforia minęła, to drużyna wyjdzie skoncentrowana i powalczy o drugie zwycięstwo w rozgrywkach. Szczególnie zależeć będzie na tym trenerowi Wiesławowi Bańkoszowi, który kilka lat temu prowadził Limanovię.

O przełamaniu myślą za to w Stargardzie. Drużyna zaliczyła trzy porażki z rzędu, w tym tę derbową, i spadła na 13. pozycję (z fotela lidera). - Za każdym razem staramy się grać pięknie, ale kończy się to dla nas tragicznie. W sobotę musimy się przełamać, bo może być źle - mówi Maciej Więcek, pomocnik Błękitnych.

W sobotę o 15 stargardzianie podejmą Puszczę Niepołomice, która przed rozgrywkami była uważana za kandydata do awansu (wiosną spadła z I ligi). Puszcza po 6 kolejkach jest 7. i ma tylko dwa punkty przewagi nad Błękitnymi. Dorobek tego zespołu pewnie byłby większy, ale do końca września zespół będzie grał tylko na wyjeździe ze względu na remont stadionu w Niepołomicach.