Rafał Wilk złotym medalistą, Arkadiusz Skrzypiński brązowym

Wyścigiem ze startu wspólnego specjalistów od jazdy na rowerach ręcznych (handbike) w Greenville zakończyły się Mistrzostwa Świata w parakolarstwie.
Polscy reprezentanci zdobywali medale każdego dnia, ale najmocniej czekaliśmy na występy zawodników Startu Szczecin - Wilka i Skrzypińskiego.

Pierwszy zajął 1. miejsce w jeździe na czas. Skrzypiński nie startował, bo szykował się do wyścigu wspólnego. W poniedziałkowe popołudnie (polskiego czasu) doświadczony zawodnik spisał się... na medal, konkretnie brązowy. Wygrał Joel Jeannot z Francji, przed Niemcem Vico Merkleinem. Wilk ukończył rywalizację na 4. miejscu, co można nazwać niespodzianką, bo od paraolimpiady w Londynie wygrywał wszystkie najważniejsze starty.

Skrzypiński skompletował kolekcję medalową w MŚ. Był już mistrzem (2010) i wicemistrzem świata (2011).