US Open. Marcin Matkowski odpadł także w mikście

Szczeciński tenisista walczył w turnieju par mieszanych z Czeszką Kvetą Peschke.
Duet doskonale się zna od paru sezonów i odnosił już sukcesy. Dwa lata temu dotarł do finału w Nowym Jorku, ale przegrał. W tym sezonie powtórka była blisko. Polsko-czeska para była już w ćwierćfinale i miała przeciwników w zasięgu ręki.

Tyle że Peschke - wychodząc na kort - miała trudny mecz (zwycięski) w turnieju deblowym i zaledwie dwugodzinną przerwę. I zmęczenie było widoczne w mikście.

Yung-Jan Chan i Ross Hutchins (Tajwan, Wielka Brytania) przełamali podanie Matkowskiego w pierwszym secie i wygrali tę odsłonę, a na początku drugiego (1:2) Peschke zasygnalizowała, że nie jest w stanie kontynuować rywalizacji i mecz został poddany.