Agata Cebula z Pogoni Baltica Szczecin: Musimy zagrać dobrze w obronie i konsekwentnie w ataku

- Cel na ten sezon jest prosty. Chcemy poprawić wynik z ubiegłorocznych rozgrywek, czyli znaleźć się w pierwszej trójce - zapewnia rozgrywająca szczecinianek.
Spotkanie inaugurujące nowe rozgrywki ekstraklasy Pogoń rozpocznie w środę 3 września o godz. 20 w hali przy ul. Szafera. Podejmie zespół Ruchu Chorzów.

Rozmowa z rozgrywającą Pogoni

Maciej Żmudzki: Czujecie się przygotowane do nowego sezonu?

Agata Cebula: Oczywiście! Miałyśmy kupę roboty, w pełni przepracowałyśmy okres przygotowawczy i teraz pozostaje tylko mieć nadzieję, że przełoży się to na dobrą grę i wyniki.

Czeka was też przeprowadzka na nową halę.

- Cieszymy się z tego powodu. Bardzo fajnie, że powstają takie nowe obiekty. Szkoda tylko, że tak mało trenujemy na tej hali. Dziewczyny zagrały w niej jeden turniej, ja nie miałam dotąd okazji, by się tam pojawić. Żadnego treningu przed meczem z Ruchem też jeszcze nie było na tym obiekcie [rozmawialiśmy podczas wtorkowej prezentacji - mż]. Wierzę jednak, że z czasem zadomowimy się w nowej hali i już niedługo będziemy się czuć jak u siebie. W środę pierwszy sprawdzian, mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze.

Jakiej frekwencji spodziewa się pani na trybunach?

- Wysokiej! Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć nasz zespół na starcie nowego sezonu. Obecność dużej liczby osób na trybunach zawsze bardzo nam pomaga i dodaje skrzydeł.

Ostatnie spotkanie z chorzowiankami wygrałyście aż 25:14. Wydaje się zatem, że Ruch to chyba dobry rywal na przetarcie w nowym sezonie.

- Myślę, że tak. To nie jest zespół z ligowej czołówki, tylko raczej drużyna, która okupuje dolne rejony tabeli. Trzeba jednak pamiętać, że chorzowianki są waleczne i nieprzewidywalne, więc musimy mieć się na baczności. Jeśli złapią wiatr w żagle, to może być ciężko. Od początku musimy zagrać dobrze w obronie i konsekwentnie w ataku. Wierzę, że to przyniesie pożądany efekt.

Jakie konkretne cele postawiłyście sobie na ten sezon?

- Chcemy poprawić wynik z zeszłego roku, czyli znaleźć się w pierwszej trójce.