Na rynku pojawił się nowy sponsor. W Szczecinie jest coraz więcej czaszek

W tym roku podczas Pekao Szczecin Open zawodnicy prezentują nie tylko efektowną grę, ale też i ekstrawaganckie stroje. Furorę robią przede wszystkim trupie czaszki ze skrzyżowanymi rakietami tenisowymi pod spodem.
Okazuje się, że moda na te oryginalne stroje przyszła z Włoch. To właśnie w Italii powstała firma Hydrogen, której logo jest wspomniana wcześniej czaszka. Stroje tego producenta można było zobaczyć między innymi podczas meczu w ramach walki o Puchar Davisa na początku bieżącego roku.

Właśnie wtedy, w konfrontacji Włochów z Argentyńczykami, w strojach Hydrogenu pojawili się Simone Bolelli i Filippo Volandri. Nowe ubrania (w tym wypadku w wersji czaszek skojarzonych z flagą Włoch) przyniosły szczęście, a reprezentanci Italii awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Oprócz Volandriego i Bolelliego, który stał się pierwszym tenisistą reprezentującym tę markę, do ekipy spod znaku czaszki dołączyli też zawodnicy, których w tym roku można obserwować w Szczecinie.

Charakterystyczne logo Hydrogenu (tym razem najczęściej w postaci czaszki ze skrzyżowanymi rakietami tenisowymi pod spodem) można zauważyć na ubraniach trzech najwyżej rozstawionych zawodników turnieju:

Jana-Lennarda Struffa......Dustina Browna......i Ołeksandra Niedowiesowa (wciąż panującego mistrza)- W strojach firmy Hydrogen gram od niedawna. Bardzo podobają mi się ich ubrania i dlatego kilka miesięcy temu zdecydowałem się na współpracę - tłumaczy Jan-Lennard Struff, najwyżej rozstawiony tenisista turnieju.

Co ciekawe, Hydrogen nie jest pierwszą firmą, która zdecydowała się na tego typu produkcję. Wcześniej identyczny pomysł miało Nike, które również oferowało tego typu odzież.