Nowa rola Sławomira Rafałowicza. Został 'selekcjonerem'

Były analityk Pogoni Szczecin Sławomir Rafałowicz został szefem Akademii Młodego Orlika, która ruszy już w następną sobotę w Szczecinie.
AMO to bezpłatne całoroczne zajęcia piłkarskie dla ponad setki dzieciaków (w trzech kategoriach wiekowych), które dwa razy w tygodniu prowadzić będą trenerzy ZZPN na orliku przy ul. Janosika. Projekt jest ogólnopolski, a powstał dzięki współpracy PZPN, okręgowych związków i gmin.

Nabór zostanie przeprowadzony 27 września w ramach imprezy "Dni Talentu" na orliku przy Janosika. Chętni zostaną poddani testom sprawnościowym (proste ćwiczenia i gierka, którą trenerzy będą 'dyskretnie' obserwować). Zgłosić się mogą chłopcy i dziewczynki. Poszukiwane są talenty w kategorii skrzat (6-7 lat, rejestracja o 10, testy w godzinach 10.30-12.30), żak (8-9 lat, rejestracja od 12.30, testy w godz. 13-15) i orlik (10-11 lat, rejestracja o 15, testy 15.30-17.30). Warunkiem udziału jest wcześniejsza rejestracja internetowa. Formularz rekrutacyjny znaleźć można na stronie www.zzpn.pl. Tam też wszystkie informacje organizacyjne. Do akademii przyjętych zostanie 32 skrzatów, 36 żaków i 36 orlików.