Piłkarze Błękitnych wspięli się na podium

PIŁKA NOŻNA. Stargardzianie w 11. kolejce II ligi pokonali Limanovię Limanowa 2:1. Przegrała Kotwica Kołobrzeg, która plasuje się na przeciwległym biegunie tabeli. W ekstraklasie piłkarek nożnych akademiczki z Katowic przerwały dobrą passę Olimpii Szczecin.
Błękitni zaliczyli w sobotę siódmy mecz z rzędu bez porażki. Spotkanie z Limanovią ułożyło się dla nich wyśmienicie. W 38. minucie bramkarz gości Mariusz Różalski sfaulował w polu karnym Roberta Gajdę. Obejrzał czerwoną kartkę, a jedenastkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany.

Przez blisko godzinę stargardzianie grali więc w przewadze, ale wcale nie mieli łatwej przeprawy z ambitnie grającą Limanovią. Asem w talii rywali okazał się Damian Majcher. Wszedł na boisko tuż po przerwie i potrzebował zaledwie trzech minut, by doprowadzić do remisu.

Trener Ryszard Kapuściński na szczęście ma wśród swoich podopiecznych prawdziwego jokera. Wpuścił na murawę Sebastiana Inczewskiego, który po raz kolejny odwdzięczył mu się bramką. Napastnik Błękitnych przez ostatnie dwa sezony zapisał na swoim koncie łącznie osiem goli (w II lidze i Pucharze Polski). Sześć z nich zdobył, wchodząc z ławki rezerwowych w drugiej połowie.

Zwycięstwo pozwoliło stargardzianom awansować z dorobkiem 20 "oczek" na trzecie miejsce w tabeli. Rozwój Katowice może jeszcze zrównać się z nimi punktami, ale musi wygrać w niedzielę z Legionovią Legionowo.

Błękitni za tydzień jadą do Częstochowy na mecz na szczycie z Rakowem.

Błękitni Stargard - Limanovia Limanowa 2:1 (1:0)

Bramki. Błękitni: Gajda (40. - rzut karny), Inczewski (82.). Limanovia: Majcher (48.).

Błękitni: Ufnal - Murawski, Pustelnik, Liśkiewicz, Wawszczyk, Fadecki (80. Kosakiewicz), Wojtasiak Ż (71. Flis), Fijałkowski, Gutowski, Gajda Ż (90. Graś), Magnuski (59. Inczewski).

Doświadczony Energetyk minimalnie lepszy od Kotwicy

Kotwica Kołobrzeg podejmowała na własnym boisku Energetyka. Goście z Rybnika w ubiegłym sezonie spadli z I ligi i bardzo szybko chcą wrócić na zaplecze ekstraklasy. Zbudowali silną drużynę, w której nie brakuje zawodników ogranych w najwyższej klasie rozgrywkowej. I to właśnie doświadczenie miało decydujące znaczenie dla losów tego meczu. Złotą bramkę dla przyjezdnych zdobył w 82. minucie Grzegorz Fonfara, który na koncie ma 176 występów w ekstraklasie (w GKS Katowice i GKS Bełchatów), a w przeszłości znajdował się nawet w kręgu zainteresowania selekcjonerów reprezentacji.

Kołobrzeżanie mogą żałować straconych punktów, bo wcale nie byli słabszą drużyną niż wyżej notowani rywale. Też mieli swoje sytuacje, ale ani Maciej Ropiejko, ani Tomasz Rydzak nie zdołali skierować piłki do siatki. Kibiców ucieszył powrót po ciężkiej kontuzji jednego z liderów zespołu, Michała Danilczyka.

Za styl nikt jednak punktów nie przyznaje, a w tabeli Kotwica wciąż plasuje się w strefie spadkowej (15. pozycja). Za tydzień znów zmierzy się z drużyną z czołówki. W Stalowej Woli zagra z miejscową Stalą.

Kotwica Kołobrzeg - Energetyk ROW Rybnik 0:1 (0:0)

Bramka: Fonfara (82.).

Kotwica: Kamola - Korczyński Ż, Poznański, Kokosiński, Strzelecki, Rydzak, Pietras, Danilczyk Ż, Skórecki, Bejuk (81. Bułka), Ropiejko (57. Biegański).

Koniec dobrej serii Olimpii

Po pierwszej połowie starcia beniaminków piłkarki Olimpii Szczecin były na dobrej drodze, by zdobyć ligowe punkty w czwartym meczu z rzędu. W Katowicach od 30. minuty prowadziły z AZS AFW dzięki celnemu strzałowi grającej trener szczecinianek Natalii Niewolnej.

Druga połowa należała już jednak zdecydowanie do gospodyń, które w tabeli ekstraklasy plasują się wyżej od olimpijek. Beata Watychowicz aż trzykrotnie musiała wyciągać piłkę z siatki.

Mimo porażki szczecinianki wciąż będą zajmowały po tej serii spotkań bezpieczne miejsce. Za tydzień staną przed bardzo trudnym zadaniem - zmierzą się u siebie z drużyną ze ścisłej czołówki, Górnikiem Łęczna.

1. FC AZS AWF Katowice - Olimpia Szczecin 3:1 (0:1)

Bramki. AZS: Koch, Hmilova, Fischeriowa. Olimpia: Niewolna.

Olimpia: Watychowicz - Michalska, Szwed, Kędzierska, Semczyszyn, Lachman, Cieśla (83. Preś), Janik (90. Piekarek), Tarnowska, Okoniewska (75. Siwek), Niewolna.