Piłka ręczna: Szósta z rzędu wygrana szczypiornistów Pogoni. Tylko remis pań

Panowie z Gaz-System Pogoni spokojnie poradzili sobie z Azotami Puławy (36:28). Piłkarkom Pogoni Baltica niewiele brakowało do wyjazdowego zwycięstwa w Jeleniej Górze 22:22.
Z konieczności mecz piłkarzy ręcznych rozegrany został w hali przy ulicy Twardowskiego, a nie w nowej Arenie Szczecin (odbywają się tam mistrzostwa świata młodzieży w karate). Puławianie nie chcieli zgodzić się na przełożenie spotkania, więc ośmiobramkowy wyrok dostali już w sobotę.

Wynik może być jednak trochę mylący. Dopiero w końcówce szczecinianie wyraźniej odskoczyli rywalom. Wcześniej Pogoń co prawda prowadziła, ale 2-3 bramki przewagi nie dawały im specjalnego komfortu. Zwłaszcza, że w dobrej formie znajdował się czeski skrzydłowy - Jan Sobol (8 trafień).

Szczecinianie mieli jednak więcej "strzelb". Po 9 bramek rzucili Wojciech Zydroń i Mateusz Zaremba, sześć dołożył Michal Bruna. Doświadczeni gracze poprowadzili gospodarzy do szóstego zwycięstwa z rzędu. Umocnili się tym samym na pozycji wicelidera, choć trzeba pamiętać o zaległym meczu Wisły Płock.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Azoty Puławy 36:28 (16:13)

Pogoń: Kryński, Szczecina - Zydroń 9, Zaremba 9, Bruna 6, Walczak 4, Krupa 3, Jedziniak 3, Konitz 2, Gierak 0.Szczypiornistki znów dokonały czegoś, co zapamiętają na długo. Niestety to nic pozytywnego. Piłkarki Pogoni Baltiki w ostatnich sezonach męczyły się z zespołem KPR, więc przed wyjazdem do Jeleniej Góry można było mieć pewne obawy, tym bardziej, że trener Adrian Struzik nadal nie może wpuścić na parkiet doświadczonych rozgrywających Lucyny Wilamowskiej i Małgorzaty Stasiak. Do ich absencji szkoleniowiec mógł się jednak przyzwyczaić.

Od początku uwidoczniła się przewaga PB - sięgała 2 bramek, w porywach do 3. Niewielka, ale pozwalała na spokojniejszą grę. Gdy na początku drugiej odsłony różnica powiększyła się, a w 49. minucie sięgała 5 bramek (22:17) wydawało się, że Pogoni nic złego się nie stanie. Ale przyjezdne zaczęły grać za ostro - wypadały z boiska z karami, a gospodynie zaczęły odrabiać straty.

Na trzy minuty przed końcem był już remis, a oba zespoły mogły jeszcze zdobyć zwycięską bramkę. Tak się nie stało. Remis nie ucieszył szczecinianek, nie w takich okolicznościach.

KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica Szczecin 22:22 (9:12)

Najwięcej bramek dla PB: Katarzyna Duran 6, Monika Stachowska 5, Agata Cebula 4.