Sportowcy śpiewać potrafią, więc chętnie wystąpią w koncercie "Głosy dla Hospicjum"

Dochód ze środowej akcji zostanie przekazany na zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do ratowania życia podopiecznym Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.
To nie pierwsza taka akcja, która ma zasilić konto hospicjum. I nie pierwsza z udziałem sportowców. Najbardziej znanym wydarzeniem organizowanym przez stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum jest tzw. Mecz Gwiazd z udziałem znanych w Polsce siatkarzy i siatkarek oraz skoczków narciarskich. Do Szczecina przyjeżdżał m.in. podwójny mistrz olimpijski z Soczi Kamil Stoch.

Do koncertu 'Głosy dla Hospicjum' zapraszani są sportowcy lokalni, a ci chętnie garną się do pomocy. W tym roku będzie można posłuchać występów piłkarzy Pogoni, siatkarek Chemika, futbolistów Husarii, piłkarzy i piłkarek ręcznych Pogoni, koszykarzy Wilków, lekkoatletów MKL i futsalistów Pogoni 04. Wspomagać ich będą soliści Opery na Zamku.

Nie zabraknie szlagierowych hitów polskiej muzyki, nie zabraknie licytacji koszulek sportowców lub innych gadżetów.

- Cieszymy się, że co roku możemy liczyć na wsparcie tak znamienitego grona sportowców i innych osób będących wizytówką naszego miasta - mówi Maciej Sośnicki, prezes stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum. - Wszyscy udziałem w tej imprezie pokazują, że mają wielkie serca, i z roku na rok jest nas coraz więcej, co napawa optymizmem na przyszłość.

Koncert odbędzie się w klubie Pinokio w środę od godz. 19. Wstęp jedynie za 10 zł.