Gimnastyczki z Błękitnej mogą podbić świat. Ale czy znajdą się sponsorzy?

Wyspy Kanaryjskie, Toronto, a może Szwecja - młode dziewczyny chciałyby przekuć sportowy sukces w Polsce na rozwój talentów na arenach międzynarodowych.
- Poszukujemy sponsorów i osób chcących wesprzeć nasze dziewczyny w dalszym rozwoju, ponieważ dostają bardzo wiele zaproszeń na turnieje zagraniczne m.in. na Wyspy Kanaryjskie, do Toronto, do Szwecji - podkreśla Joanna Kłosowska, blisko związana z gimnastyczkami z UKS Błękitna Szczecin. - Kiepskie finanse bardzo mocno nas ograniczają, niestety...

Osoby zaangażowane w sukcesy gimnastyczek na różne sposoby starają się zorganizować fundusze na międzynarodowe starty. Są aktywne m.in. na portalach społecznościowych. We wtorek gimnastyczki pokazały się również w Arenie Szczecin, gdzie swoimi pokazami uatrakcyjniały przerwy w meczu szczypiornistek Pogoni Baltiki z Selgrosem Lublin.

O zawodniczkach z Błękitnej głośno jest od prawie dwóch tygodni za sprawą sportowego sukcesu. Podczas mistrzostw Polski w układach zbiorowych szczecinianki zdobyły złoty medal w układzie z pięcioma piłkami w kategorii juniorek. Drużynę reprezentowały: Małgorzata Romaniuk, Daria Dembicka, Gabriela Nowak, Maja Jankowska, Natalia Pietrzak, Julia Dzikowska. Trenerką jest Magdalena Kulbacka.