Tenis. Matkowski w finale w Paryżu! [AKTUALIZACJA]

Marcin Matkowski i Austriak Jurgen Melzer w dwóch setach 6:2, 6:3 pokonali hiszpańską parę Marcel Granollers i Marc Lopez w półfinale turnieju w Paryżu.
Polko-austriacki duet nie tylko dominował doświadczeniem, ale i lepiej prezentował się fizycznie i mentalnie. Od początku narzucili swoje warunki gry i błyskawicznie wygrali pierwszego seta 6:2. Marcel Granollers i Marc Lopez w drugim secie również nie znaleźli recepty na przeciwników. Matkowski z Melzerem nadal dominowali - zanotowali cztery asy, mieli 80-procentową skuteczność pierwszego serwisu i tę partię wygrali 6:3.

Przeciwnikiem Matkowskiego i Melzera w niedzielnym finale będą Mike i Bob Bryan. Bliźniacy sklasyfikowani na pierwszym miejscu światowego rankingu deblistów pokonali 6:3, 6:3 holendersko-rumuński duet Jean-Julien Rojer i Horia Tecau (nr 8), który w 1/8 finału wyeliminował Łukasza Kubota i Szweda Roberta Lindstedta.