Reprezentant Portoryko wzmocnił Wilki Morskie [WIDEO]

KOSZYKÓWKA. 24-letni Mike Rosario, Amerykanin portorykańskiego pochodzenia, podpisał kontrakt ze szczecińskim klubem. Na obwodzie ma zastąpić Antwaina Barboura, z którym prowadzone są rozmowy w sprawie rozwiązania umowy.
Rosario wyróżniał się już w szkole średniej. W 2008 r. wziął udział w prestiżowym McDonald's All American Basketball Game, gdzie zapraszani są najbardziej obiecujący gracze. Później studiował na Uniwersytecie Rutgersa w New Jersey, by następnie przenieść się na Florydę, gdzie został jednym z liderów miejscowych Gators. W 2013 r. bez powodzenia startował w drafcie do NBA. Z reprezentacją Portoryko brał udział m.in. w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Londynie. W Szczecinie rozpocznie europejską karierę.

W rotacji zastąpi swojego rodaka Antwaina Barboura, który był ostatnio poza składem Wilków, a działacze pracują teraz nad rozwiązaniem z nim kontraktu. Mimo że jesteśmy już po pięciu kolejkach, szczecińska drużyna cały czas pozostaje w budowie. Niedawno pożegnano się również z Marcinem Sroką, a Konrad Koziorowicz został wypożyczony do trzecioligowego Gryfa Goleniów.

W niedzielę Wilki Morskie zmierzą się na wyjeździe ze Stelmetem Zielona Góra, aktualnym wicemistrzem Polski.

Prezentacja Mike'a Rosario: