Siatkówka: Chemik rozgromił lidera, Espadon outsidera [ZDJĘCIA]

Chemik Police nie ma dla nikogo litości w ekstraklasie siatkarek. W sobotę dopiął swego.
Policzanki w elicie jeszcze nie przegrały, ale zgubiony punkt w Sopocie, a także przełożony mecz we Wrocławiu sprawiły, że Chemik gonił czołówkę, gonił fotel lidera. Gdy nadrobił zaległości, gdy ogrywał bez straty seta kolejne ekstraklasowe liderki (MKS Dąbrowa Górnicza i Aluprof Bielsko-Biała), przyszedł czas na mecz o 1. miejsce w tabeli. Rywalem w sobotę była Muszynianka Muszyna, która jeszcze

niedawno zatrudniała obecne liderki z Polic - np. Annę Werblińską i Katarzyna Gajgał-Anioł.

O sentymentach nikt na parkiecie nie myślał. Dominacja policzanek była wyraźna, a dwa pierwsze sety skończyły się bez emocji. W trzecim trochę ich było. Muszynianka prowadziła nawet 13:9, po raz ostatni 22:21, ale chemiczanki ani myślały spędzać na parkiecie dodatkowego seta. Po dwóch kolejnych akcjach policzanki prowadziły już 23:22, a w końcówce złamały opór rywalek i zakończyły mecz w trzech setach. Dzięki wygranej objęły prowadzenie w rozgrywkach, pokonały wszystkie najgroźniejsze konkurentki i teraz mają kilka dni na regenerację sił przed debiutem w Lidze Mistrzyń. 12 listopada podejmą Rabitę Baku.

Chemik Police - Muszynianka Muszyna 3:0

Sety: 25:19, 25:17, 25:23

Chemik: Ognjenović, Werblińska, Glinka, Bjelica, Gajgał-Anioł, Mróz oraz Zenik (libero) - Malagurski, Veljković, Kowalińska, Jagieło.

Zaczęli w drugim secie

Espadon Szczecin w I lidze siatkarzy wygrał w Rzeczycy i skompletował zwycięstwa z najsłabszymi ekipami rozgrywek na tym etapie rozgrywek. Na początku sezonu ograł na wyjeździe drużyny z Suwałk i Siedlec, a ostatnio ograł u siebie Avię Świdnik. Od następnej kolejki powinny przyjść zwycięstwa z lepszymi drużynami w rozgrywkach...

W Rzeczycy podopieczni Przemysława Michalczyka zaczęli grać jednak od drugiego seta. Pierwszy im uciekł i zrobiło się na moment mało ciekawie. Ale od drugiej odsłony szczecinianie już dominowali i spokojnie wygrywali trzy pozostałe partie.

W następnej kolejce Espadon podejmie AZS Kraków (sobota, godz. 18.30, hala SDS).

Caro Rzeczyca - Espadon Szczecin 1:3

Sety: 27:25, 18:25, 21:25, 20:25