Wreszcie zwycięstwo szczypiornistek Pogoni Baltica

PIŁKA RĘCZNA. Szczecinianki pokonały w starej hali przy ulicy Twardowskiego Olimpię Nowy Sącz 30:26. Przerwały tym samym serię czterech meczów bez wygranej.
Na jeden mecz podopieczne Adriana Struzika musiały wrócić do hali przy u. Twardowskiego. Arena Szczecin była bowiem w środę zajęta przez siatkarki Chemika Police, które rywalizowały w Lidze Mistrzyń. Powrót na stare śmieci wyszedł Pogoni na dobre.

Gospodynie już na początku spotkania wypracowały sobie przewagę. Później pozwoliły co prawda przeciwniczkom na zniwelowanie jej do czterech bramek, ale do nerwowej końcówki tym razem nie dopuściły. Wygrały 30:26.

Warto podkreślić wysoką formę Małgorzaty Stasiak. Nie widać już śladów po kontuzji, która na długo wykluczyła ją z gry. W środę była najskuteczniejsza w ekipie Pogoni. Rzuciła siedem bramek.

Tegoroczne zmagania w ekstraklasie szczecinianki zakończą 19 listopada wyjazdowym meczem ze Startem Elbląg. A w najbliższą sobotę rozpoczną rywalizację w europejskich pucharach. W ramach Challenge Cup podejmować będą u siebie HIFK Helsinki. Początek meczu o godzinie 18 w Arenie Szczecin. Wstęp wolny.

Pogoń Baltica Szczecin - Olimpia Nowy Sącz 30:26 (17:13)

Pogoń: Płaczek, Szywierska - Stasiak 7, Królikowska 4, Cebula 4, Zawistowska 3, Stachowska 3, Jaszczuk 3, Głowińska 3, Noga 2, Fornalik 1, Kochaniak 0, Koprowska 0.