Zmiana na ławce Kotwicy Kołobrzeg. Bańkosza zastąpi Rzepka?

II LIGA PIŁKARSKA. Wiesław Bańkosz w poniedziałek zrezygnował z funkcji szkoleniowca kołobrzeskiego klubu. Oficjalnie z powodu problemów zdrowotnych.
W poniedziałek wieczorem na oficjalnej stronie Kotwicy pojawił się lakoniczny komunikat:

"W dniu dzisiejszym, tj. 17 listopada 2014 r., trener II-ligowej Kotwicy Kołobrzeg Wiesław Bańkosz złożył rezygnację z pełnionej funkcji ze względu na swój stan zdrowia.

Zarząd Klubu MKP Kotwica przychylił się do złożonej prośby."

Bańkosz prowadził kołobrzeżan przez dwa lata. To on wprowadził ich do II ligi. W tym sezonie beniaminkowi nie wiodło się jednak najlepiej. Po rozegraniu wszystkich 17 kolejek pierwszej rundy Kotwica zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Zdobyła 16 punktów, co daje jej 16. lokatę (trzecią od końca). W ostatni weekend zremisowała u siebie ze Zniczem Pruszków (1:1).

Według informacji kołobrzeskiego portalu e-kg.pl, jego następcą będzie Piotr Rzepka. To doświadczony szkoleniowiec, który w przeszłości prowadził m.in. Arkę Gdynia i Bogdankę Łęczna. Swoją przygodę zawodniczą z piłką zaczynał w Bałtyku Koszalin. Później grał dla Bałtyku Gdynia i Górnika Zabrze. Siedem lat spędził w klubach francuskich (m.in. Bastia, Guingamp, Ajaccio). Wystąpił w siedmiu meczach reprezentacji Polski.

Kotwica tej jesieni rozegra jeszcze dwa mecze rundy rewanżowej. W niedzielę na wyjeździe zmierzy się z Puszczą Niepołomice.