Świetny debiut Piotra Rzepki w Kotwicy Kołobrzeg

II LIGA PIŁKARSKA. Kotwica wygrała wyjazdowe spotkanie z mocną kadrowo Puszczą Niepołomice.
Rywal ma silną kadrę i był upatrywany w gronie zespołów, które będą walczyć o awans do I ligi. Tyle że Puszcza na początku sezonu rozgrywała spotkania tylko na obcych boiskach ze względu na remont swojego obiektu. Potraciła sporo punktów, siadła tam atmosfera, a np. znany piłkarz Zbigniew Zakrzewski opuścił klub przed końcem jesiennego grania.

Kotwica też jest po zmianach. W tygodniu z funkcji trenera zrezygnował Wiesław Bańkosz, który wprowadzał kołobrzeżan do II ligi, a zastąpił go Piotr Rzepka. Były reprezentant Polski jest od paru lat trenerem, ale wciąż ma głód sukcesów.

Z Kotwicą wygrał pierwszy mecz, choć nie dokonał kadrowej rewolucji. Do pierwszego składu przywrócił Macieja Ropiejkę, a napastnik odwdzięczył się dwoma strzelonymi bramkami w pierwszej połowie. Za pierwszym razem otworzył wynik, za drugim - znów wyprowadził kolegów na prowadzenie, dwie minuty po straconej bramce. Od tego momentu Kotwica kontrolowała spotkanie, po przerwie podwyższyła przewagę i wygrała pewnie.

Puszcza Niepołomice - Kotwica Kołobrzeg 2:4 (1:2)

Bramki. Puszcza: Zaremba (33.), Gawęcki (90.). Kotwica: Ropiejko dwie (16. i 35.), Skórecki (62.), Biegański (72.).

Kotwica: Kamola - Chruściński, Poznański, Szutenberg, Cebulski, Bułka (72. Świechowski), Danilczyk, Mularczyk (87. Korczyński), Biegański (81. Bejuk), Skórecki (77. Rydzak), Ropiejko.