Przedświąteczny okres z akcjami kibiców Pogoni. Ambitne cele

Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin rozpoczyna zbiórkę pieniędzy na nowy wózek inwalidzki dla siostry jednego z kibiców.
"Julia jest małoletnią siostrą jednego z naszych kolegów. Ma 12 lat, urodziła się z wadą obu kończyn dolnych i obustronnym zwichnięciem stawu biodrowego. Jej kończyny są niewykształcone. Jest bardzo mądrą dziewczynką i pomimo tego, że nie może biegać z rówieśnikami, zawsze można zobaczyć uśmiech na jej twarzy. Julia porusza się na wózku inwalidzkim. Wada dziewczynki wymaga stałego leczenia i rehabilitacji. Zakup sprzętu ortopedycznego, rehabilitacja i leczenie Julii jest bardzo kosztowne i są to kwoty, które przerastają możliwości finansowe jej rodziny. Aby Julia mogła cieszyć się życiem jak jej rówieśnicy, potrzebna jest pomoc ludzi o wielkich sercach. Dlatego jako SKPS "Portowcy" apelujemy do kibicowskiej rodziny o pomoc dla rodziny jednego z naszych Braci! Nie stójmy obojętnie obok cierpienia innych! Ostatnio pokazaliśmy, że niemożliwe staje się możliwe, dlatego nasz Brat "Francuz" jest ciągle z nami!" - czytamy w komunikacie SKPS Portowcy.

Darowiznę można przekazać na konto: Fundacji Dzieciom ,,Zdążyć z Pomocą" ul. Łomiańska 5; 01-685 Warszawa. Nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem: 1968 DĄBROWSKA JULIA - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Można też przekazać 1% podatku! Wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce: "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)" wpisać: KRS 0000037904, natomiast w rubryce: "Informacje uzupełniające, w pozycji cel szczegółowy 1%" wpisać : 1968 DĄBROWSKA JULIA.

- Naszym celem jest nowy wózek dla Julii! Koszt takiego wózka to około 15 tysięcy złotych! - informują organizatorzy akcji.

A to niejedyna akcja organizowana przez fanów.

- Zaczynamy coroczną akcję pomocy dla dzieci z domów dziecka! Po tylu latach nie trzeba już nikogo mobilizować do przyłączenia się! W 2013 r. obdarowaliśmy 10 placówek w Zachodniopomorskiem! Musimy powtórzyć ten wyczyn! - zachęcają organizatorzy.

Zbierane będą słodycze, zabawki, gry, maskotki oraz przybory szkolne. Miejsca zbiorki: pub Joker (róg Witkiewicza i Santockiej) oraz Klubowy FanShop. Rzeczy można przynosić do 17 grudnia.

Wszystkie zebrane dary zostaną podzielone pomiędzy grupy kibicowskie, które organizują akcje na swoim terenie.

Jest też akcja dla miłośników zwierząt.

- Zima i święta za pasem, dlatego jak co roku musimy pomyśleć także o naszych mniejszych przyjaciołach. Zbieramy: kołdry, koce, poduszki (bez pierza), prześcieradła i ręczniki, a także karmę dla psów i kotów - głosi komunikat.

Akcja potrwa do 11 grudnia, a dary przyjmowane będą w pubie Joker i FanShopie.