Koszykówka: AZS zwycięski, Wilki bez przełamania, Spójnia bez szczęścia

Koszalinianie wygrali w meczu na szczycie i do niedzielnego meczu Turowa w Dąbrowie Górniczej zostali liderami ekstraklasy.
W Koszalinie mecz był wyrównany przez trzy kwarty. Radomianie (4. miejsce przed meczem) wygrali nawet pierwszą odsłonę, ale w dwóch kolejnych nieznacznie lepsi byli gospodarze (wiceliderzy) i ostatnią część rozpoczynali przy remisie 53:53.

W dwóch pierwszych minutach za dwa trafił Dante Swanson, za trzy Qyntel Woods i to goście byli pod presją. Do 35. minuty byli w grze, ale gdy Goran Vrbanc trafił dwie trójki z rzędu - w 36. minucie - koszalinianie odskoczyli (ze stanu 66:65 zrobiło się nawet 82:65) i już nie pozwolili siebie doścignąć.

AZS Koszalin - Rosa Radom 87:69

Kwarty: 15:18, 15:14, 23:21, 34:16

AZS: Vrbanc 22, Woods 20, Mielczarek 14, Swanson 11, Szewczyk 8, Austin 6, Sherman 4, Stelmach 2, Dąbrowski 0, Pacocha 0.

Rywalizacja w Kutnie miała inny przebieg. Polfarmex w trzech kwartach wypracował sobie taką przewagę, że ostatnią odsłonę zaczynał przy stanie 59:41 i nawet zryw szczecinian im nie pomógł. Gospodarze spokojnie pilnowali przewagi i nie dopuścili do nerwowej końcówki.

Na usprawiedliwienie Wilków świadczy fakt, że zagrali bez swojego boiskowego lidera - Trevora Releforda (kontuzja).

Polfarmex Kutno - King Wilki Morskie Szczecin 70:65

Kwarty: 21:17, 15:10, 23:14, 11:24

Wilki: Rosario 21, Kikowski 14, Bojko 6, Kowalenko 6, Flieger 4, Majcherek 4, Harris 4, Nowacki 4, Gregory 2, Mazur 0, Pytyś 0.

I liga koszykarzy

20 punktów i 18 zbiórek Rafała Bigusa nie pomogło Spójni pokonać na swoim parkiecie niżej notowanej drużyny Zagłębia Sosnowiec. W końcówce spotkania goście odskoczyli na 4 punkty, a Spójnia próbowała rzucać z dystansu - dwukrotnie za trzy przestrzelił Piotr Pluta, a gdy Bigus zmniejszył straty do dwóch punktów, to stargardzianie mogli doprowadzić do remisu. Bigus spudłował jednak w ostatniej akcji i goście odnieśli niespodziewany sukces.

Po raz kolejny Spójnia uparła się notorycznie rzucać za trzy (tym razem 7 trafionych na 31 prób) i po raz kolejny została za to skarcona. Tak było również przed tygodniem w Warszawie.

Spójnia Stargard - Zagłębie Sosnowiec 58:60

Kwarty: 10:18, 15:6, 17:17, 16:19

Spójnia: Bigus 20, Stokłosa 13, Pluta 9, Ł. Bodych 8, Żytko 4, Wróblewski 2, Koszuta 2, Mieczkowski 0, Soczewski 0.