Najlepsi sportowcy i trenerzy Startu Szczecin w Plebiscycie 2014

Zagłosować mogli sportowcy, trenerzy, pracownicy i współpracownicy Startu Szczecin. Oficjalny i uroczysty finał Plebiscytu odbył się po raz pierwszy od kilkunastu lat.
Oczywiście w czołówce znalazła się krajowa, wręcz światowa czołówka. Nagrody dla pierwszej dziesiątki sportowców, trzech trenerów oraz nagrody specjalne rozdano w hotelu Radisson. Finał poprowadził Krzysztof Brylowski, dziennikarz TVP Szczecin i Ligowiec.net. Nagrody wręczali: Celina Bukała-Drop, Jacek Ciochoń i Krzysztof Krupecki - wiceprezesi Startu Szczecin oraz Andrzej Kowalczyk - dyrektor zachodniopomorskiego oddziału PFRON.

Wśród sportowców zwyciężył kolarz Rafał Wilk, który mieszka w Rzeszowie.

- Jestem z drugiego końca Polski, ale startuję w Starcie i reprezentuję ten klub. To jest mój klub i dobrze mi z tym. Kocham Bieszczady, tam mam blisko, do Szczecina mam bardzo daleko, ale z tego powodu nie ma żadnego problem, jestem szczęśliwy. Jeśli chodzi o medale i zwycięstwa w przyszłym roku, to mam jeden plan - chcę ich jeszcze więcej i przede wszystkim chcę wywalczyć awans do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro - mówił Wilk.

Na drugim miejscu znalazł się kolejny kolarz - Arkadiusz Skrzypiński.

- Wszystkie medale, nagrody, które zdobywamy, to jest nasz wysiłek, trenerów, klubu, i bardzo cieszę się z tego plebiscytu. Ta nagroda to jedna z tych rzeczy, których nigdy nie oddam, nie dam w prezencie, zostanie w domu - stwierdził Skrzypiński.

Trzecie miejsce wywalczył pływak Patryk Karliński, który w 2014 r. zdobył brąz podczas mistrzostw Europy, a także sześć złotych medali mistrzostw Polski i pobił sześć rekordów Polski.

- Ten rok był dużym zaskoczeniem. To był szalony rok. W przyszłym mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej, i koniecznie muszę w dobrym stylu zdać maturę. Ostatnio próbny egzamin z fizyki napisałem nieźle - podkreślał pływak Startu.

Wśród trenerów wygrał Tomasz Bartosik (kolarstwo), trener Startu i kadry narodowej.

- Jestem szczęśliwy, nie spodziewałem się pierwszego miejsca. Trzeba powtórzyć te sukcesy, może jeszcze coś dołożyć. Liczę na sztafetę drużynową. Wiadomo, że nasz główny cel to awans do Rio. Nie możemy być gorsi. Rywale, czyli świat, zawsze nas uważają za faworytów, nie chcemy tego zmieniać - zaznaczył Bartosik.

Nagrody specjalne otrzymały Renata Chilewska (lekkoatletyka), która zakończyła wspaniałą karierę sportową i rozpoczęła karierę trenerską, oraz Wiktoria Gargula (lekkoatletyka), która ma 12 lat i treningi u Ireny Pienio rozpoczęła w tym roku. Już ma sukcesy z mistrzostw Polski juniorów.

- Dopiero przyszły rok pokaże, co potrafię, czego jestem warta. Moje sportowe, 20-letnie doświadczenie jest super i myślę, że moja trenerska wizja, którą sobie wymyśliłam, da wspaniały efekt - mówiła Chilewska.

Gargula: - Córka pani trenerki spotkała mnie w sklepie i poprosiła, żebym przyszła trenować, żebym ćwiczyła bieganie, i tak zaczęłam. Uwielbiam sport, lubię też piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Bieganie oczywiście będę trenować dalej.

Dziesiątka najlepszych sportowców:

1. Rafał Wilk - kolarstwo

2. Arkadiusz Skrzypiński - kolarstwo

3. Patryk Karliński - pływanie

4. Paulina Woźniak - pływanie

5. Jolanta Pawlak - wioślarstwo

6. Michał Gadowski - wioślarstwo

7. Piotr Mejsner - pływanie

8. Zbigniew Wandachowicz - kolarstwo

9. Daniel Gawroński - lekkoatletyka

10. Waldemar Andruszkiewicz - strzelectwo

Trójka najlepszych trenerów:

1. Tomasz Bartosik - kolarstwo

2. Grzegorz Musztafaga - pływanie

3. Tomasz Kaźmierczak - wioślarstwo