Pewne zwycięstwo siatkarzy Espadonu w debiucie trenera Taczały

I LIGA. Zmiana trenera pozytywnie wpłynęła na szczecinian. Pod wodzą Jerzego Taczały pokonali u siebie KPS Siedlce, po raz pierwszy w tym sezonie nie tracąc seta.
Taczała szkoleniowcem Espadonu został w czwartek 11 grudnia. Zastąpił Przemysława Michalczyka, który początkowo miał zostać w sztabie szczecińskiego klubu, ale ostatecznie zdecydowano, że go opuści. W poniedziałek nie oglądał już więc z ławki trenerskiej efektownego zwycięstwa swoich dawnych podopiecznych.

Zmian personalnych w wyjściowej szóstce nie było żadnych. Nowy trener zdecydował się na dokładnie taki sam skład, który przed tygodniem przegrał na wyjeździe z Camperem Wyszków. Efekt końcowy ich gry był jednak zupełnie inny.

W dwóch pierwszych setach gospodarze wygrali pewnie. Najwięcej emocji przyniosła trzecia partia, która rozstrzygnęła się dopiero po grze na przewagi. Espadon ostatecznie wygrał 29:27 i zapisał na swoim koncie cenne trzy punkty.

Szczecinianie awansowali na 9. miejsce w tabeli I ligi. Za tydzień zagrają ze Ślepskiem Suwałki.

Espadon Szczecin - KPS Siedlce 3:0

Sety: 25:20, 25:17, 29:27

Espadon: Sladecek, Kordysz, Nowak, Pietrzak, Wołosz, Gałązka oraz Filipowicz (libero) - Orłowski, Tołoczko, Cedzyński.\