Marcin Matkowski od zwycięstwa rozpoczął swój nowy etap w karierze

Szczeciński tenisista z końcem 2014 r. rozstał się z Mariuszem Fyrstenbergiem, z którym wygrał kilkanaście turniejów ATP i przebił się do światowej czołówki deblistów.
O rozłące przesądziła analiza ostatnich dwóch sezonów z naciskiem na ten niedawno zakończony. Matkowski z Fyrstenbergiem najczęściej przegrywali, często w pierwszych rundach. W turniejach wielkoszlemowych nic szczególnego nie ugrali. Matkowski odżył jesienią, gdy zmienił - wtedy czasowo - partnera.

Rozwód ma być stały. Matkowski związał się ze Szwedem Robertem Lindstedtem, z którym kilkanaście lat temu grał w rozgrywkach ligowych w barwach SKT Szczecin. Także w 2014 r. mieli wspólne występy. Obaj są bardzo doświadczeni, więc z porozumieniem na kortach nie powinno być kłopotu. Lindstedt to jeden z lepszych deblistów w zawodowym tenisie - rok temu wygrał z Łukaszem Kubotem Australian Open.

Duet polsko-szwedzki tegoroczny debiut ma za sobą. W turnieju w Brisbane był to debiut udany. Pokonał 6:2 i 6:3 parę... Fyrstenberg i Santiago Gonzalez. W kolejnej rundzie zagrają z Grigorem Dimitrowem i Thanasim Kokkinakisem. Matkowski szlifuje formę na występ w Australian Open - najważniejszy punkt tenisowej zimy.