Arena Szczecin oficjalnie zmieniła nazwę na Azoty Arena [ZDJĘCIA]

Wiemy już, ile Grupa Azoty zapłaciła za wykupienie na trzy lata nazwy.
Mecz Chemika Police z Dynamem Kazań rozpoczął się w Arenie Szczecin, ale zaraz po zakończeniu spotkania rozpoczęła się część artystyczna związana ze zmianą nazwy funkcjonującego od pół roku obiektu. Było sporo ciekawych występów, koncertów, ale widowisko nie stało na takim poziomie jak sam mecz.

- Gratuluję sukcesu naszym siatkarkom. Naszym, bo tak je traktujemy w Szczecinie. Klub jest z Polic, ale gra w Szczecinie. Raz jeszcze przekonaliśmy się, że hala jest szczęśliwa dla zespołu, a poziom siatkarek najwyższy z możliwych - podkreślał prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Urzędnicy w ostatnich dniach nie chcieli pisnąć słówka, ile sponsor siatkarek zapłacił za zmianę nazwy. Także Grupa Azoty milczała. Ale zwycięstwo z Rosjankami wszystkich wprawiło w doskonały nastrój.

- Podpisaliśmy umowę na nazwę hali na 3 lata. Mam nadzieję, że współpraca będzie trwała dłużej. Widzimy w tym promocję dla klubu, ale i miasta - mówił Krzysztof Jałosiński, prezes Grupy Azoty Police. - Uprzedzę pytania i zdradzę - zapłaciliśmy 2,1 miliona za trzy lata.

- Od dziś jest to Azoty Arena. Dziękuję prezesem za zaangażowanie i współpracę z miastem. Mam nadzieję na dobre owoce i kolejne sukcesy - dodał Krzystek.

Anna Werblińska, przyjmująca Chemika: - Prawda jest taka, że dzięki sponsorowi gramy w Szczecinie i pewnie gdyby nie nasz partner, to nie byłoby nas tu, tych sukcesów i Ligi Mistrzów.

Szczecińska hala widowiskowo-sportowa otwarta została latem 2014 r. Budowano ją trzy lata. Kosztowała miasto ok. 190 milionów złotych.