Sport.pl

Największy sukces Espadonu w tym sezonie. Wygrali u wicelidera

I LIGA SIATKARZY. Szczecinianie pokonali Krispol Września 3:1. - Cały zespół grał bardzo dobrze, a co najważniejsze bardzo równo - podkreślał trener Jerzy Taczała.
W pierwszej rundzie Espadon przegrał u siebie z Krispolem 1:3, choć pierwszego seta wygrał dość gładko. Przeciwnik rozpędził się w rozgrywkach i nawet prowadził w tabeli. Przed środowym meczem zajmował 2. pozycję, więc był faworytem meczu. Podopieczni Taczały pokazali, że przerwa świąteczna dobrze na nich wpłynęła.

- Dwa pierwsze sety przebiegały pod naszą pełną kontrolą. Cały zespół grał bardzo dobrze, a co najważniejsze bardzo  równo. Kluczem do sukcesu była bardzo dobra zagrywka, blok i duża skuteczność ataku w pierwszej akcji. W trzecim secie, w zespole z Wrześni nastąpiła zmiana rozgrywającego, który przyspieszył grę i uruchomił pierwsze tempo, co w efekcie przyczyniło się do zwycięstwa drużyny Krispolu. Na szczęście nasz zespół szybko otrząsnął się po przegranym secie i wrócił do swojej gry z początku spotkania. Po emocjonującej końcówce, set i cały mecz zakończył się jakże ważnym dla nas zwycięstwem - podsumował szkoleniowiec.

Niespodziewana porażka oznaczała dla gospodarzy spadek na 3. pozycję w tabeli, a wygrana dała Espadonowi awans na 9. lokatę.

Dodajmy, że do Wrześni pojechała grupa kibiców ze Szczecina.

Krispol Września - Espadon Szczecin 1:3

Sety: 20:25, 20:25, 25:23, 23:25.

Espadon: Sladecek, Orłowski, Nowak, Cedzyński, Kordysz, Wołosz oraz Dębiec (libero) i Filipowicz (libero) - Tołoczko, Gałązka, Pietrzak, Kwiecień.