Dobry prognostyk przed Australian Open. Matkowski w półfinale w Sydney

Szczecinianin, który w tym sezonie występuje u boku Roberta Lindstedta (Szwecja), sprawił sporą niespodziankę w ostatniej tenisowej imprezie, która poprzedza pierwszy wielkoszlemowy turniej sezonu 2015.
W nocy z środy na czwartek czasu polskiego Matkowski z partnerem mierzyli się z bardzo doświadczoną dwójką Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan) i Nenad Zimonjić (Serbia), która w Sydney została rozstawiona z numerem czwartym. Mecz przebiegał jednak pod dyktando Matkowskiego i Lindstedta, którzy bez większych problemów wygrali 6:4, 6:3. Spotkanie trwało zaledwie godzinę i dwie minuty.

W półfinale Apia International Sydney 2015 oprócz Polaka i Szweda wystąpią trzy najwyżej rozstawione pary turnieju. "Matce" i Szwedowi przyjdzie się zmierzyć z holendersko-rumuńską dwójką Jean-Julian Rojer i Horia Tecau (2.). To spotkanie zostanie rozegrane w piątek nad ranem.

Ćwierćfinał w Sydney był pierwszym meczem Matkowskiego i Lindstedta w tym turnieju. Wcześniej para zwyciężyła dzięki walkowerowi, ponieważ mecz poddali Nick Kyrgios i Marinko Matosević. Turniej ten jest ostatnim sprawdzianem przed wielkoszlemowym Australian Open, który ruszy od najbliższego poniedziałku.

Dobry rezultat Matkowskiego może napawać optymizmem, bo w poprzednim tygodniu nie było aż tak różowo. Polak i Szwed gładko ograli wprawdzie w pierwszej rundzie imprezy w Brisbane Mariusza Fyrstenberga i Santiago Gonzaleza (6:2, 6:3), ale już w następnej fazie ulegli Grigorowi Dimitrowowi oraz Thanasimowi Kokkinakisowi (3:6, 7:6, 7:10).