Mihailo Uvalin, nowy trener Wilków Morskich: Mogę zagwarantować, że mój zespół nigdy się nie podda

W tej chwili nie obiecam konkretnych wyników, ale to, że ta drużyna zrobi absolutnie wszystko, aby wykorzystać posiadany przez siebie potencjał - mówił na konferencji prasowej Mihailo Uvalin, nowy szkoleniowiec koszykarzy ze Szczecina.
O zatrudnieniu serbskiego trenera klub poinformował w czwartek. Uvalin, mający w swoim CV między innymi tytuły mistrzowskie z Belgii (z Telindus Roselare) i Polski (ze Stelmetem Zielona Góra) zastąpił na stanowisku Krzysztofa Koziorowicza, który z powodu kiepskich wyników sam podał się do dymisji.

- Oferta ze Szczecina była dla mnie obecnie najkorzystniejsza. Ważne było przede wszystkim to, że jestem związany z Polską i moja rodzina mieszka tu na co dzień - tłumaczył powody swojej decyzji Uvalin.

Bałkański szkoleniowiec, znany z tego, że drużyny prowadzi tzw. twardą ręką, zapowiedział też, że zamierza sprawić, aby na mecze King Wilków Morskich przychodziło więcej kibiców. - Chcemy, żeby na spotkaniach w Azoty Arenie pojawiało się dużo widzów, ale najpierw musimy sobie na ich zaufanie i sympatię zasłużyć. Według mnie jesteśmy to w stanie osiągnąć właśnie poprzez pełne zaangażowanie i walkę w każdym kolejnym spotkaniu.

Nowy trener odniósł się także krótko do obecnej sytuacji ligowej Wilków (13. miejsce, 4 zwycięstwa i 11 porażek). - Nie da się ukryć, że nasza pozycja nie jest aktualnie najlepsza. I choć w tej chwili nie mogę obiecać konkretnych wyników, to mogę zagwarantować, że mój zespół zrobi absolutnie wszystko, aby wykorzystać posiadany przez siebie potencjał. Zawsze będziemy walczyć do ostatnich sekund i nigdy nie zobaczycie nas poddających się przed końcem spotkania.

Pierwszy sprawdzian dla Uvalina już w niedzielę o godz. 20. Wilki podejmą mocną drużynę Śląska Wrocław.