Sport.pl

Zmiany kadrowe po derbach AZS z Wilkami Morskimi

EKSTRAKLASA KOSZYKARZY. AZS wzmacnia siłę podkoszową. Ma to być ostatni transfer, ale kluczowy w walce o pozycje medalowe w tym sezonie.
Ivan Radenović (30 lat, 209 cm) w poniedziałek ma rozpocząć treningi z akademikami z Koszalina. Radenović ma ciekawy przebieg kariery. Grał w NCAA (uczelnia Arizona), w później w Europie. W barwach Crvenej Zvezdy Belgrad i CSKA Moskwa występował w Eurolidze, ma za sobą też występy w lidze hiszpańskiej, greckiej i ukraińskiej.

- Inne zespoły wzmacniają składy, więc musieliśmy kogoś dodać do strefy podkoszowej, by móc walczyć z nimi - tłumaczy transfer Piotr Kwiatkowski, dyrektor AZS.

Dojście Radenovicia może oznaczać, że AZS podwyższy skład. Pod koszem będą bowiem walczyli Szymon Szewczyk i Serb. W rezerwie pozostałby Garrick Sherman, choć mówi się też, że Amerykanin (w tym sezonie rezerwowy - 6 punktów i 3 zbiórki na mecz) odejdzie z klubu.

Roszada szykuje się też w ekipie Wilków Morskich. Klub zawiesił w poprzednim tygodniu Mike'a Rosario i Portorykańczyk jest praktycznie poza klubem. WM nie mogą sprowadzać nowych zawodników, bo przekroczyli bezpłatny limit. Gdyby zdecydowali się na taki krok - musieliby dużo zapłacić do PLK. Klub chce więc ponownie sprowadzić Antwaina Barboura. 32-letni Amerykanin reprezentował Wilki na początku sezonu, zagrał w 2 meczach (średnia 11 punktów na mecz) i nie zyskał zaufania trenera Krzysztofa Koziorowicza. Nowy opiekun Mihailo Uvalin chce sprawdzić pozostającego bez pracy zawodnika.